1 stacja drogi krzyżowej rozważania

Pobierz

Dziękujemy Ci.. Ustami Piłata i okrzykami faryzeuszy skazuję Cię, Nieśmiertelny, na śmierć.1 ROZWAŻANIA DROGI KRZYŻOWEJ Wstęp Dobrze, że jesteś!. Mieli serca pełne nienawiści.. Stacja I: Pan Jezus skazany na śmierć Kłaniamy Ci się Panie Jezu Chryste i błogosławimy Tobie, Żeś przez krzyż i mękę Swoją świat odkupić raczył.. JEZUS NA ŚMIERĆ SKAZANYRozważania Drogi Krzyżowej (cz.1) Wojciech Nowicki Fot. Stacja I Jezus skazany na śmierć Ja, człowiek, czynię się sędzią samego Boga.. Ci przyszli do jakiegoś miasteczka samarytańskiego, by Mu przygotować pobyt.. Zapraszam cię, abyś wyruszył wraz ze mną w wyjątkową drogę krzyżową.. Nie kłócił się, nie szarpał…Ta droga jest bardzo konkretna: spowiedź, pokuta, wolność.. Słysząc ludzi, którzy chcą Twojej śmierci, nie bronisz się.. Maja KrohRozważania Drogi Krzyżowej.. Chyba był wypadek?. On jednak nie zaprosił ię po to, byś tylko tu był.Mar 13, 2022Rozważania Drogi Krzyżowej (cz.1) Wojciech Nowicki Fot. Droga pełna bólu, okrucieństwa isamotności.. Zaufać Panu Bogu nawet wtedy, kiedy Go wcale nie rozumiemy.. Stacja I.. Zamiast załamywać ręce, trzeba podać je Matce Bożej, która ufając, podtrzymuje Jezusa.. 1 miesiąc temu.. Ale Pan Jezus ją przyjął.. Jezus na śmierć skazany Jezu, przyjmujesz wyrok śmierci bez żadnego oporu.. Ostatni upadek.. Stacja I Jezus skazany na śmierć Ja, człowiek, czynię się sędzią samego Boga.Rozważania..

To jest stacja, przy której możemy zamyślić się w Bogu nad cierpieniem na świecie.

Uczestnicy: Żeś przez krzyż i mękę swoją świat odkupić raczył Kolejny milowy kamień miłości, posłuszeństwa i upodlenia.. On w tym momencie akceptował to wydanie siebie, swego ciała ze wszystkimi szczegółami strasznej męki - i wydał siebie.Apr 1, 2021Droga krzyżowa dla młodzieży - rozważania Wstęp Już za chwilę wyruszę z Tobą, Panie Jezu w Drodze Krzyżowej.. Maryjo .Rozważania Drogi Krzyżowej.. 130 Wyświetlenia.. Nie chcę być na niej jedynie niemym świadkiem.. Z nienawiści skazali na śmierć Syna Bożego.. Stacja 1 Pokój skazany na śmierć Jezus zostaje skazany na śmierć.1.. Ale wybrałeś drogę krzyżową, odpowiedziałeś na wezwanie Jezusa.. Pomóż nam nieść nasze krzyże.. On wie, że jego skarbem jest biały kamyk, na którym wypisane jest jego nowe imię.. Tak samo może powiedzieć do Ciebie Jezus, który bierze krzyż na swoje ramiona.. Idź obok nas, abyśmy przemierzając razem drogę krzyżową stali się Twoimi uczniami.. Coś się dzieje?. To jest moje Ciało, które za was będzie wydane" (Łk 22,19).. Chcesz umrzeć za nas, wziąć nasze grzechy że sobą na krzyż.. Chcesz Mu pomóc, czy jesteś tylko widzem?Mar 16, 2021Apr 6, 2022Stacja I. Pragnij tylko Mnie przy każdej Stacji, Ja bowiem jestem na każdej z Nich..

Przekonamy się, jak bardzo ich życie w wielu momentach było podobne do ostatniej drogi Jezusa.

Czasem przed nim uciekam, czasem próbuję go nie widzieć.Apr 1, 2022Mar 1, 2021[Droga krzyżowa ze św. Janem Pawłem II] Stacja IX.. Zechciejmy rozważyć Mękę Pańską, dzięki której dokonało się odkupienie świata zgrzechów.. Jezus milczy.. Uznaję Nieskończone Dobro winnym zła na świecie.. PODRÓŻNYCH W DOM PRZYJĄĆ.. Tym samym obnażył samego Siebie.Niech ta Droga Krzyżowa choć na moment pozwoli nam zbliżyć się do Ciebie, Panie, Pomóż nam powstawać z upadków i iść za Tobą.. Ale zarazem droga wiary, nadziei imiłości.. Dlaczego przyszedłeś oglądać Jego śmierć?. Po co stoisz i obserwujesz ludzką krzywdę?. Imię czystego człowieka.Jezu, niosąc w sercu czas niepokoju i wojny, współprzeżywając dramaty rannych i zabitych, cierpiąc z uchodźcami zalęknionymi o przyszłość, prosimy Cię, pozwól nam przejść drogę krzyżową pokoju z Tobą, tak by i do nas dotarło Twoje paschalne pozdrowienie "Pokój Wam".. Będę tam i chcę, abyś tam był; chcę, abyś przy nich przyklękał.. Droga Krzyżowa ze św. Tarsycjuszem i Św. Dominikiem Savio.. Jezus - Syn Boży i Król całego świata - przyjął ten wyrok z godnością, w milczeniu, z Sercem pełnym Miłości i przebaczenia.Mar 12, 2022Mar 4, 2022nie ustali w drodze, która przez mękę prowadzi do chwały.. przez Mateusz.. Robisz to, dlatego że nas kochasz.. Pragnę w niej w pełni uczestniczyć, to znaczy wziąć wraz z Tobą krzyż..

Na tę stację drogi krzyżowej można spojrzeć w podwójnej perspektywie: to trzeci upadek, ale też ostatni, przed złożeniem przez Jezusa ofiary z własnego życia za zbawienie świata.

Z Ewangelii według św. Łukasza: Kiedy dopełnił się czas Jego wzięcia z tego świata, postanowił udać się do Jerozolimy, i wysłał przed sobą posłańców.. Jezus spotyka swoją MatkęRozważania Drogi Krzyżowej "Stoisz na drodze.. Miarę tego ostatniego uświadamiamy sobie dopiero w momencie, gdy widzimy, jak Jezus po raz trzeci upada.. Jezu, Boże, który jesteś z nami, bądź naszym towarzyszem podróży i podtrzymuj nas w stromej drodze na Golgotę życia.. Pan Jezus skazany na śmierć.. Ten krzyż towarzyszy mi przecież każdego dnia.. Kiedy Chrystus wypowiadał te słowa w czasie Ostatniej wieczerzy to wiedział co to znaczy: ciało za was wydane.. Chodź za Mną, idąc Moimi Stacjami Drogi Krzyżowej.. Pan Jezus skazany na śmierć.. On nas nigdy nie .. Stacja 1.. Ten moment mocno wskazuje na nadzieję, którą pokładamy w Bogu.. Ja jestem Bogiem, stworzenie.. Mieli zamknięte serca.. Wszystko zmieniło się w ich sercach.. Temu nie są potrzebne szaty tytułów, osiągnięć, nieustannych sukcesów w rywalizacji.. Droga Krzyżowa!. Dlaczego chcesz oglądać ból?. Nie szukali prawdy.. Wkoło zbierają się ludzie.. Choć posiadał Boską naturę, nie skorzystał z możliwości, aby być na równi z Bogiem.. Kto naprawdę umarł z Jezusem, ten nie ma czego się bać.. Stacja I - SĄD Tłumy, które jeszcze niedawno wołały Hosanna!, teraz krzyczą: Ukrzyżuj!. Pewnie mógłbyś w ten piątkowy wieczór robić wiele interesujących rzeczy - odpocząć po ciężkim tygodniu czy zobaczyć ciekawy film w telewizji..

Kłaniamy Ci się, Panie Jezu Chryste i błogosławimy Ciebie, żeś przez krzyż i mękę swoją świat odkupić raczył.Rozważania drogi krzyżowej przygotował ks. Bronisław Mokrzycki SJ.

Nie przyjęto Go jednak .Rozważania Drogi Krzyżowej nadesłane na konkurs przez Michała Jachimczuka z Kotunia.. Owszem; każda jest wyjątkowa, bo idziemy w niej bok w bok przy naszym Zbawicielu.. Panie, jak liczni są moi przeciwnicy, jak .ROZWAŻANIA DROGI KRZYŻOWEJ DLA DZIECI STACJA 1 Pan Jezus na śmierć skazany Skazali Pana Jezusa..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt