Spaniel tybetanski opis rasy

Pobierz

Oczy są owalne, jasne i wyraziste, średniej wielkości, szeroko rozstawione, ale wysunięte do przodu.. Posiadają jedwabistą sierść średniej długości, gładką na pysku, a na uszach, grzbiecie i ogonie złożoną z dłuższych piór.. Spaniel tybetański - szczeniakJaki jest Spaniel Tybetański .. Psy tej rasy mają ok. 25 cm wysokości i ważą około 7-9 kg.. Wbrew nazwie jest to z pochodzenia pies pasterski.. Waga psów może osiągnąć 7 kg.. Zewnętrznie gatunek rasy jest bardzo delikatny.. Jednak poza wielkością mastif tybetański ma z nimi niewiele wspólnego.. Oczy mają dość szeroko osadzone, owalne i lśniące, uszy zwisające, średniej wielkości.Spaniel tybetański jest małym, harmonijnie zbudowanym psem, o wyraźnie wydłużonym tułowiu.. Więcej filmów link poniżej: 12, 2022Opis rasu.. Niski wzrost psa, tylko 25 cm w więzieniu.. Mają harmonijną sylwetkę, znane są jako wierne psy do towarzystwa.. Spis ras uznanych przez FCI; Spis ras według grup FCI; Spis ras według numeracji FCI; OPIS RAS PSÓW od A do Z; Kupno psa.. Jest stosunkowo łatwy w tresurze, ale pozostaje zawsze psem jednego pana.. To jest dekoracyjny pies, bardzo miniaturowy.. Psy, w odróżnieniu od suk, mają "grzywę" wokół szyi i barków.Opis Spaniel tybetański jest małym, żywym i czujnym psem.. Ma prosty grzbiet, głęboką klatkę piersiową, mocne lędźwie i wysoko osadzony, zakręcony nad grzbietem ogon..

Opis ogólny Długość spaniela tybetańskiego jest nieznacznie większa od wysokości.

Wesoły, bystry, inteligentny, bywa nieco uparty, ale lubi współpracować z człowiekiem.. Z drugiej strony pewien czerwony mastif tybetański został w Chinach sprzedany za astronomiczną kwotę 10 milionów juanów, czyli odpowiednik 5 .Jun 7, 2022Nazwę tę psy zawdzięczają podobieństwu do ras znanych na wyspach, takich jak spaniel tybetański i tybetański terrier.. Jego ogólny wygląd jest harmonijny: długość tułowia jest nieco większa niż wysokość w kłębie.. Mastif tybetański to rasa, która w Polsce nie należy do bardzo popularnych czy rozpoznawalnych.. Głowa jest mała pozostająca w proporcji do tułowia, noszona wysoko.Jun 30, 2020May 31, 2021Spaniel tybetański to mały, energiczny pies o wydłużonym kształcie o stosunkowo małej głowie, bez oznak chamstwa.. Uszy są średniej wielkości, wiszące, u dorosłych psów wysoko osadzone.Apr 17, 2022Spaniele tybetańskie od zawsze były ulubieńcami mnichów tybetańskich, którzy hodowali je w swoich klasztorach.. Wygląd Spaniel tybetański to pies mały, ruchliwy i żwawy.. Psy, w odróżnieniu od suk, mają "grzywę" wokół szyi i barków.Spaniel tybetański to rasa psów, której historia związana jest z klasztorami buddyjskimi.. Kierownik zwierzęcia jest mały, w stosunku do ciała, ale zawsze dumnie podjęto.Sep 16, 2021Spaniel tybetański zachowuje przez cały czas ogromną czujność..

Tak niewielkie rozmiary sprawiają, że spaniele z Tybetu są chętnie wybierane przez osoby żyjące w mniejszych domach lub w blokach.

Na pewno nie jest to też pies dla każdego.. Czy znajdziemy czas .Mastif tybetański - opis rasy, cena, charakter.. Decyzja o kupnie psa.. Mnisi tybetańscy hodowali te małe pieski, gdyż przypominały one małe lwy - lew w buddyzmie to zwierzę święte, symbol Buddy.. Mają jedwabistą sierść średniej długości, gładką na pysku, a na uszach, grzbiecie i ogonie złożoną z dłuższych piór.. Są to psy małe, ruchliwe i czujne.. Kupić psa, czy nie kupić ?. Ponieważ nie był wyprowadzony jako pies do polowań, jego charakter predestynuje go do życia w domu- nie jest specjalnie aktywny, choć energiczny, nie wykazuje tendencji do włóczęgostwa ani .Jan 14, 2021Wzorzec rasy; Dokumenty psa rasowego; Identyfikacja psa rasowego; Systematyka ras FCI.. O psach tej rasy najprawdopodobniej wspominał już Arystoteles, a także Marco Polo, który zachwalał umiejętności i wygląd mastifów.Dec 9, 2021spaniel Archiwum,Psy,Spaniel tybetański witam mam rudą sunie rasy cocer spaniel angielski.ma niecałe dwa lata .niestety z ciężkim sercem musze ja sprzedać z powodu alergii dziecka która się nasila :( .mogę zejść z ceny .. Miły towarzysz rodziny.Pierwszy wzorzec rasy opublikowano w latach 30.. XX wieku, jednak pełne uznanie rasy przez FCI miało miejsce dopiero w 1961 roku.. Opis I charakterystyka rasy Spaniel Tybetański..

Outdoorowe spaniele tybetańskie bardzo różnią się od innych małych psów tybetańskich, terier i lhasa apso , ale jednocześnie mają niezaprzeczalne podobieństwo do ...Spaniel tybetański - cena, hodowla, opis rasy.

zależy mi na czasie zapraszam :) pl pl Przednie kończyny lekko beczkowate.Badacze, zajmujący się pochodzeniem i historią azjatyckich ras psów, przychylają się do tezy, że spaniel tybetański - popularnie zwany " tibby " - jest swoistym "odbiciem" przodka wszystkich niewielkich ras azjatyckich: Pekińczyków, Lhasa apsko, Shih tzu, Mopsów czy China japońskiego.TERIER TYBETAŃSKI - Rasy psów - Psy.pl TERIER TYBETAŃSKI fot. Shutterstock Niewielki długowłosy psiak pochodzący z Tybetu.. Psy tej rasy mają ok. 25 cm wysokości i ważą około 4-6,8 kg.. Wysokość w kłębie około 25 cm, waga 4-7 kg.. Torso ma podłużny, długość większej wysokości..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt