Liczebniki porządkowe w niemieckim

Pobierz

(dreizehn te) Fehler (trzynasty błąd) występują z rodzajnikiem określonymZawsze kiedy zobaczysz liczbę, po której postawiona jest kropka musisz pamiętać, że jest to liczebnik porządkowy.. (który z kolei?).. - vierzig ste - czterdziesty.. - zwanzig ste - dwudziesty.. Lekcja 7 .. Klasse.Niemiecki w Nakli.. Dwie oddzielne listy, wymowa audio, zasady.. Liczby wytłumaczone prosto!. Liczebniki porządkowe od 1-19 tworzy się, dodając do liczby końcówkę -te, np. zehnte, a powyżej 20 dodając końcówkę -ste, np. zwanzigste.May 23, 2021Liczebniki porządkowe pochodzące od jeden, trzy i siedem są tworzone nieregularnie.. Od roku 2000 podaje się wszystkie cztery cyfry jako jeden liczebnik główny.. Liczebniki porządkowe tworzy się dodając do liczebników głównych 1-19 przyrostka "-te" (der zweite, die fünfte, das elfte).18.. (Dziś jest 20 lipiec 2007.). Sprawdź, czy umiesz je po niemiecku.. Chcesz ćwiczyć dalej z innowacyjną metodą 3 kroków i szybciej zrozumieć gramatykę?. Liczebników porządkowych i ułamkowych używa się przeważnie z rodzajnikiem określonym (uwaga: niekiedy także z nieokreślonym).. która?. - zweiundzwanzig ste - dwudziesty drugi.. tysiąc dziewięćset siedemdziesiąt pięć.Do kluczowych umiejętności w języku niemieckim zaliczamy posługiwanie się liczebnikami.. Jeśli chodzi zaś o pozostałe liczebniki, przy ich tworzeniu należy dodać końcówkę -ste..

liczebniki porządkowe niemiecki.

Niemiecki w Nakli; Opinie; Poradnik; Prasówki; Dodaj Ogłoszenie; Regulaminy; Szukaj: Die Ordinalzahlen (Liczebniki porządkowe) Die Zahl (Liczebik) .. Tylko w tym serwisie znajdziesz zawsze aktualne pakiety dla rodzin, usług biznesowych, oraz oferty promocyjne.. Kiedy uczymy się jako małe dzieci, przeważnie uczymy się bardzo dobrze.. Do liczebnika głównego dodajemy końcówkę -ste: Określanie dat Miesiące także.Nov 15, 2021liczebniki porządkowe odpowiadają na pytania który?. Im częściej go używamy, tym lepiej w nim mówimy.Liczebniki ułamkowe tworzy się przez dodanie do liczebników głównych przyrostka tel lub stel.. « Anlass .Liczebniki te występują z rodzajnikiem określonym (das zehnte), zaimkiem dzierżawczym (mein erstes Auto) lub zaimkiem wskazującym (diese zweite Dame).. Oto wzór odmiany po rodzajniku określonym i wskazującym:Liczebniki porządkowe tworzy się dość łatwo, ale jeśli nie znasz jeszcze liczb w jęzku niemieckim, to polecam w pierwszej kolejności nadrobić lekcję o liczbach i dopiero później wrócić do tej.. Liczebniki główneLiczebniki porząkowe występują z rodzajnikiem określonym, odpowiednim do rodzaju rzeczownika Der zweite Sohn Die erste Stelle Das dritte Mal i odmieniają się jak przymiotniki: r.męski r żeński r. nijaki der erst e die erst e das erst e des erst en (s) der erst en des erst en (s) dem erst en der erst en dem erst en den erst en die erst e das erst eW skrócie Liczebniki porządkowe (die Ordnungszahlen) odpowiadają na pytanie der/die/das Wievielte?.

- liczebniki porządkowe die Ordnungszahlen.

307 stron z ciekawymi ćwiczeniami na poziomie A1-B1 wyjaśniający klucz odpowiedzi (odpowiedź PLUS komentarz) - rozumiesz nawet bez nauczyciela .Innego natomiast w domu.. To, jak dobrze mówimy w jakimś języku, zależy od kilku faktorów.. Liczebniki porządkowe występują z rodzajnikiem określonym (tak jak w powyższym przykładzie), wskazującym oraz zaimkiem dzierżawczym i odmieniają się jak przymiotniki.. W ułamkach część ułamkowa jest oddzielana przecinkiem; w długich liczbach cyfry oddziela się kropką.W języku niemieckim występują następujące grupy liczebników: - liczebniki główne die Kardinalzahlen.. Kup i sprzedaj materiały edukacyjneLiczebniki główne i porządkowe - Niemiecki - Liczebniki porządkowe - Liczebniki porządkowe we frazeologizmach - liczebniki porządkowe po niemieckuPierwszy, drugi, trzeci - to właśnie liczebniki porządkowe.. Lekcja 5.. Za pomocą liczebników porządkowych podaje się kolejność lub datę.. Nasz ośrodek mowy w tych latach pracuje najbardziej efektywnie.. które?. - neunzehn te - dziewiętnasty.. Chcesz ćwiczyć dalej z innowacyjną metodą 3 kroków i szybciej zrozumieć gramatykę?. Jak utworzyć liczebnik porządkowy?. - AM.. 31.01 - DER.. i tak na zmiane am/der/am/der/am.. i nei wiem czym to się różni.. znam regułkę, że 1-19 dodajemy -TE a powyżej 20 -STE..

- liczebniki dziesiętne die Dezimalzahlen.

tworzymy, dodając odpowiednią końcówkę der/die/das zwei te (drugi/-a/-ie) der/die/das dreißig ste (trzydziesty) za cyfrą stawiamy kropkę der 13.. Przeczytać możesz również artykuły o najciekawszych .liczebniki porządkowe po niemiecku Połącz w pary wg Awieczorek liczebniki Liczebniki główne i porządkowe Sortowanie według grup wg Irminazarska Klasa 5 Polski Liczebniki porządkowe Wisielec wg Topstreamsja Liczebniki porządkowe Znajdź parę wg Clasespolaco Dorośli język polski jako obcy Liczebniki porządkowe Połącz w pary wg PaulapiorkowskaPodając datę roczną, podaje się dwie pierwsze cyfry jako liczebnik główny, dodaje się słowo "hundert" i na końcu - dwie ostatnie cyfry jako liczebnik główny.. dwudysięczny pierwszy.. Liczebniki od 1 do 19 otrzymują końcówkę -te(w mianowniku), np.: 5. der, die, das fünfte 10. der, die, das zehnte .. Am 8.Bogaty zbiór informacji o liczebnikach w języku niemieckim.. Oczywiście istnieją wyjątki: 1. der erste - pierwszy 2.der zweite - drugi 3.der dritte - trzeci 4.der vierte - czwartyAdam Golebiewski 43.9K subscribers Subscribe Liczebniki porządkowe niemiecki tworzy się w sposób bardzo prosty..

Spis treści Jak tworzy się liczebniki porządkowe?

erste - pierwszy zweite - drugi dritte - trzeci.Zasady tworzenia liczebników porządkowych w języku niemieckim.. Wszystko, co musisz wiedzieć na poziomie od postawowego do zaawansowanego o zapisie liczebników głównych, porządkowych, liczebnikach ułamkowych oraz datach i godzinach zegarowych.. Mam w pracy domowej wpisac słownie daty w zdania.. i jest np. 19.03.. Posłuchaj nagrań rodowitego Niemca i sprawdź swoją wiedzę w interaktywnych ćwiczeniach.. dziesięciotysięczny.. Są to np.: fünfte (Etage), zweite (Klasse) itp. 307 stron z ciekawymi ćwiczeniami na poziomie A1-B1 wyjaśniający klucz odpowiedzi (odpowiedź PLUS komentarz) - rozumiesz .. W języku niemiecki tworzymy je poprzez dodanie przyrostka -te do liczebników głównych 1 - 19 i przyrostka -ste do tych od 20 wzwyż: der erste Junge - pierwszy chłopiec die zweite Freundin - druga przyjaciółka das dritte Kind - trzecie dzieckoLiczebniki porządkowe w języku niemieckim: Liczebniki porządkowe - Die Ordinalzahlen Liczebniki porządkowe odpowiadają na pytanie "der, die, das Wievielte?". Powyżej 20 formy są regularne.. Liczebniki porządkowe od 1 do 19 tworzy się poprzez dodanie do liczebnika głównego przyrostka -te.. Liczby porządkowe od 1 do 19 Liczby porządkowe 20 i powyżej Liczebniki porządkowe a rodzajnik PodsumowanieOct 13, 2020Jakie są przykłady liczebników porządkowych w niemieckim?. (który/-a/-e?). Sprawdź informacje z lekcji liczebniki porządkowe, przyda Ci się również lekcja o godzinach w języku niemieckim.. Jeśli chodzi o deklinację, to odmieniają się jak przymiotniki..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt