Wpisz rodzaj rzeczownika oraz utwórz i zapisz jego liczbę mnogą

Pobierz

Liczba pojedyncza: 1. ja (jestem) 2. ty (jesteś) 3. on, ona ono (jest) Liczba mnoga: 1. my (jesteśmy) 2. wy (jesteście) 3. oni, one (są) Przykładowa odmiana czasownika szukaćLiczba mnoga to jedna z podstaw w nauce języka angielskiego.. pier__g bo kr__j bo żółte deszczpiRodzajniki niemieckie - podsumowanie.. Połącz rzeczowniki z odpowiednim czasownikiem.. Ułóż i napisz krótkie opowiadanie o wiosennych pracach w ogródku używając podanych wyrazów: MarzenkaZaimki my i wy występują w dwóch rodzajach, męskim (nosotros, vosotros) i żeń-Deklinacja w języku niemieckim - odmiana rzeczownika, zaimka, rodzajnika, przymiotnika i liczebnika przez przypadki, liczby oraz rodzaje w języku niemieckim.W języku niemieckim występują cztery przypadki: mianownik (Nominativ), dopełniacz (Genitiv), celownik (Dativ) oraz biernik (Akkusativ).Wyróżnia się rodzaj męski (Maskulinum), żeński (Femininum) i nijaki (Neutrum) oraz liczbę .Utwórz liczbę mnogą podanych rzeczowników.. Rzeczowniki w liczbie mnogiej mogą mieć różne końcówki.. Podsumowanie: Liczbę mnogą tworzymy dodając literę -s na końcu wyrazu: 1.. Na przykład: Ten sposób rozpoznawania nie sprawdza się jednak w każdym przypadku.. liczba mnoga rzeczowników złożonych.. Kolor igieł ze środka ma barwę ciemnozieloną, natomiast od zewnątrz (przynajmiej 6 tych i tych;P)Rzeczowniki nieregularne: wstęp..

Liczba mnoga rzeczowników też dzieli się na rodzaje, jednak trochę inne.

Jest duże, ma rozległe gałęzie.. Rodzajnik nieokreślony występuje tylko w liczbie pojedynczej.. W Stumilowym Lesie oprócz Puchatka mieszkała cała gromadka jego wspaniałych przyjaciół.. Pomaluj podane rzeczowniki na rysunku obok.. Narysuj opisywaną rzecz w ramce obok.. Również jest to poprawne stwierdzenie (zamieszcza je wiele .Liczba mnoga rzeczowników w języku niemieckim.. W języku angielskim liczbę mnogą najczęściej tworzymy poprzez dodanie do rzeczownika końcówki -s. Istnieje jednak szereg reguł i kilka wyjątków, o których musimy pamiętać.Liczbę mnogą rzeczowników tworzymy zazwyczaj poprzez dodanie określonej końcówki.. Końcówki liczby mnogiej rzeczowników w języku niemieckim: Końcówki liczby mnogiej rzeczowników dla rodzaju męskiego: • -e (możliwy także przegłos, np. o-ö, a-ä, u-ü), rzeczowniki zakończone na -s otrzymują końcówkę -se:Rzeczowniki w liczbie mnogiej przybierają różne końcówki, więc najlepiej jest uczyć się nowych słówek wraz z ich liczbą mnogą..

W liczbie pojedynczej rzeczownik posiada trzy rodzaje, w liczbie mnogiej tylko dwa.

Zastosowane zostały ważne rzeczowniki i ich forma w liczbie mnogiej.. Podsumowanie: Liczbę mnogą tworzymy dodając literę -s na końcu wyrazu: 1.. By sprawnie i poprawnie posługiwać się tym językiem, trzeba wiedzieć jak ją tworzyć.. Rozwiń każdą parę wyrazów.. Na początku dobra wiadomość - wszystkie rzeczowniki w liczbie mnogiej mają jeden rodzajnik "die"!. Świat znał Kubusia Puchatka od dawna.Pokoloruj przymiotniki na żółto, rzeczowniki na zielono, zaś czasowniki na niebiesko.. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Rzeczownik aircraft oraz nazwy narodowości zakończone na -ese (Chinese, Vietnamese, Japanese itd.). 2017-01-31 13:30:26Zdanie napisz w komentarzu pod tym filmem to je dla ciebie sprawdzimy!. Rodzajnik niemiecki przekazują jaki rodzaj, liczbę i w jakim przypadku jest rzeczownik.rzeczowniki zakończone na -s z nieakcentowaną ostatnią sylabą mają tak samo brzmiącą liczbę mnogą: el lunes - poniedziałek, los lunes - poniedziałki ale: francés - Francuz, franceses - Francuzi..

Utwórz liczbę mnogą rzeczowników od liczby pojedynczej lub odwrotnie.

Uzasadnij pisownię.. Podkreśl formy przymiotników dziwny i okrągły oraz rze-czowniki, z którymi tworzą związek wyrazowy.. Większość rzeczowników w języku niemieckim występuje w liczbie pojedynczej i mnogiej.W przypadku rzeczowników politics i statistics, zasada o czasowniku w liczbie pojedynczej dotyczy tylko sytuacji, gdy rzeczowniki te odnoszą się do dziedziny nauki lub przedmiotu akademickiego.. Robi się to na podstawie tylko jednej jego formy: mianownika liczby pojedynczej, najczęściej w podręcznikach szkolnych łączonego z zaimkami ten, ta, to.. Ćwiczenie 8 Wpisz brakujące litery.. Ćwiczenie pomagające nauczyć się zmieniania formy rzeczownika z liczby pojedynczej na liczbę mnogą w mianowniku.. wróbelek leci wiewiórka ćwierka jaskółka skacze samochód jedzie 2.. (0 - 2 punkty)Ułóż zdania, łącząc odpowiednie rzeczowniki z czasownikami, i napisz je poprawnie.. wietrzyk leje deszczyk deszcz wieje wiatr pada dmucha .. Uzupełnij, wpisując liczbę mnogą wyrażeń: kudłaty pies- .Zdanie napisz w komentarzu pod tym filmem to je dla ciebie sprawdzimy!. Otrzymamy wówczas: te kobiety, te mapy, te góry; ci mężczyźni, te psy, ci policjanciZ dwoma dowolnymi ułóż zdania.. mają taką samą formę liczby pojedynczej i mnogiej.. Będzie to dużo łatwiejsze, jeśli poznamy kilka zasad..

EJERCICIOS I Jakiego rodzaju są te rzeczowniki?

Dom nasz stał na górze w lesie.. Wpisz je do tabelki.1.. W tym ujęciu jest ten chłopak, ta dziewczyna i to niemowl .. oraz rodzaju męskonieżywotnego (np. dom).Rodzaje rzeczowników.. (0 - 6 punktów) .. Rzeczowniki zbiorowe (jak family - " rodzina ") mogą być traktowane jako rzeczownik w liczbie mnogiej, choć tworzą również własną liczbę mnogą (families).3.. Ułóż z nich zdania, jeżeli trzeba zmień formę wyrazu na poprawną.. Istnieją bowiem rzeczowniki rodzaju męskiego zakończone na -o lub -a (Dyzi-o, mężczyzn .Liczba, przez którą odmienia się czasownik to nic innego jak określenie liczby pojedynczej lub mnogiej.. W przypadku słów zakończonych na -o oraz -a El gato - los gatos (kot - koty), la mesa - las mesas (stół - stoły) 2.Rodzaj męskoosobowy i niemęskoosobowy.. 1 bombka 4 1 choinka 6 1 gwiazdka 7 1 łańcuch 8 6.. Liczba pojedyncza Liczba mnoga 1os.. Najłatwiej wytłumaczyć to na przykładzie, zamieniając wymienione wyżej rzeczowniki z liczby pojedynczej na mnogą.. Odmień przez liczby i osoby czasowniki w czasie teraźniejszym: siedzieć, biegać, skakać.. Rzeczowniki złożone tworzą liczbę mnogą na dwa sposoby.Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Zapisz rzeczowniki występujące TYLKO w liczbie pojedynczej oraz rzeczowniki występujące TYLKO w liczbie mnogiej.. Przeczytaj uważnie tekst.. Rzeczownik nie odmienia się przez rodzaje: Możesz spotkać się z informacją, że w liczbie mnogiej rzeczownik posiada trzy rodzaje, podobnie jak w liczbie pojedynczej.. Podkreśl na niebiesko rzeczowniki.. Żeby stworzyć jednak liczbę mnogą w języku niemieckim, trzeba dodać do rzeczownika jedną z tych końcówek:Rodzaj rzeczownika w liczbie mnogiej.. W przypadku słów zakończonych na -o oraz -a El gato - los gatos (kot - koty), la mesa - las mesas (stół - stoły) 2.Odmiana rzeczownika.. np. (ten) mały chłopiec, (ta) mała dziewczynka, (to) małe dziecko.. sprzed, zza, wśród, pomiędzy, znad, poza, wokół, sponad, poprzez, spośród, pośród 9. a) Przepisz wiersz.. Dopasuj do każdego czasownika pasujący przymiotnik i rzeczownik.. Rzeczowniki rodzaju męskiego w liczbie mnogiej mają najczęściej końcówkę -e lub -er oraz przegłos (Umlaut).Zdziwili się na jego widok, ale Kamil bał się przyznać, że odłączył się .. lub do przymiotników dopisz rzeczowniki w odpowiedniej formie i liczbie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt