Na podstawie odpowiednich fragmentów utworu sporządź w dowolnej formie notatkę

Pobierz

Notuje w tabeli informacje z tekstu.. W dowolnej formie przygotuj notatkę w zeszycie dotyczącą rodzajów okolicznika i pytań, na które odpowiada.. Zadanie na dobry początek: Zadanie 1 Porównaj dwa światy ukazane w powieści.. Głoski dzielimy na: samogłoski i spółgłoski.. Mówienie i pisanie Redaguje notatki - III.2.4 Tworzy notatkę z wykorzystaniem podanego słownictwa 2 Dlaczego Ikar nie , 1 , ,Opowiada treść utworu.. Tylko nie posyłajcie mi tych linków bo nie da się ich otworzyć na moim kompie.. Na podstawie wstępu i pierwszego akapitu napisz w zeszycie krótką notatkę biograficzną - przejdź.. LEKTURA I INNE TEKSTY KULTURY WYMAGANIA konieczne .. Biografia Tomasza Judyma na podstawie Ludzi bezdomnych - uzupełnij tabelkę na podstawie fragmentów powieści: Tom IDostrzegasz kontrast między światem pogańskim a chrześcijańskim ukazanym w lekturze.. Proszę przeanalizować przykład i przydatne zwroty.. Iwona.. 5 października 2017.. Okoliczności zbrodni Makbet Lady Makbet Wydarzenie Spotkanie na wrzosowisku z wiedźmami.. @sylwekbur Cześć, czy na pewno to jest komentarz do tego zadania?Jakie podobieństwa i różnice widzi Zofia między światem roślin , zwierząt i ludzi > Sporządź notatkę na ten temat w dowolnej formie.. Średnia: 4.52.. Jako wniosek objaśnijcie pojęcie "metamorfoza" w odniesieniu do Ebenezera Scrooge'a.. 8.Tworzy opowiadanie związane z treścią utworu, np. dalsze losy bohatera, komponowanie początku i zakończenia na podstawie fragmentu tekstu lub na podstawie informacji - III.2.7 Redaguje scenariusz filmowy na podstawie fragmentów książki oraz własnych pomysłów - III.2.8 Projektuje inne zakończenie mitui pozytywisty wierzącego w ideały pracy organicznej oraz hasła demokratyzmu społecznego (sam Żeromski określił go mianem "pozytywisty chybionego", gdyż w finale utworu poniósł klęskę)..

Na podstawie odpowiednich fragmentów utworu sporządź w dowolnej formie notatkę o rodzinie głównego bohatera.

Zapisz w zeszycie pięć zasad obowiązujących w "nowym wspaniałym świecie".. Tworzenie wypowiedzi.. Świat Quo vadis - przygotuj plakat w dowolnym programie: np.1.. Sprawdź w Sciaga.pl.. i temat lekcji Środki dydaktyczne Teksty i materiał ilustracyjny Zagadnienia Wymagania podstawowe.. 4 października 2017. wyjaśnij co w sytuacji rodziny Sh.. Nauczyciel poleca uczniom, by w parach rozwiązali ćwiczenia 1‑6 z sekcji ,,Sprawdź się".Plan wynikowy z języka polskiego dla klasy I gimnazjum - "Słowa na czasie", nauczyciel: Dominika Szklorz.. Uwzględnij w niej tylko najważniejsze informacje o każdej osobie.. Zrób notatkę z lektury tekstu w formie tabeli, w której przedstawisz okoliczności dotyczące zbrodni obojga bohaterów.. Odpowiedz na pytania: 5.. Zadanie na dobry początek: Zadanie 1 Porównaj dwa światy ukazane w powieści.. Prawdziwa miłość • relacjonuje treść danych fragmentów utworu • określa rodzaj literacki fragmentów utworu • wypowiada się na temat narracji fragmentów utworuNa stronie 92-93 w podręczniku mamy przykładowy e-mail z opisem święta, w którym któs wziął udział.. 3 lipca 2021 0 Przez admin .. ( podręcznik str. 340 - 341).Napisz notatkę w formie streszczenia na podstawie fragmentu ,, Witold wraca na Litwę '' ..

Na podstawie gry, wiadomości z całej lektury przygotuj notatkę w dowolnej formie.

89.• formułuje na podstawie dramatu uniwersalne prawdy o ludzkiej psychice • omawia nawiązania kulturowe obecne w dramacie 17.. Ustal nadawcę i adresata w utworze Norwida.. Posłuchaj utworu Norwida zatytułowanego Moja piosnka (II) - podręcznik, s. 162.. Wykonaj zad.. Następnie uzupełniają mapę myśli (polecenie 2).. Zadaniem jest napisanie e-maila na temat święta/ uroczystości/ imprezy, w której wzięliście udział (gdzie, kiedy, co się tam działo, jak się bawiliśmy).Plan wynikowy do podręcznika Świat w słowach i obrazach, kl. I.. 2011-05-15 15:33:43DAJE NAJ WIĘC SIĘ POŚPIESZ Sporządź w dowolnej formie notatkę z lekcji potwierdzającą że ,,Kamienie na Szaniec " Aleksandra Kamińskiego to przykład literatury faktu Przygotuj zwięzłą informację na temat walk o Warszawę we wrześniu 1939 rok.Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Zacytuj dwa ostatnie wersy z Inwokacji ze str. 326 i podkreśl w nich przerzutnię.. Na podstawie informacji z ramki na str.327 zrób w zeszycie notatkę o przerzutni i średniówce.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.Redaguje pracę w dowolnej formie na określony temat III.. Uczeń: Wymagania ponadpodstawowe Uczeń: Liczba..

Zapisz swoje wnioski w formie notatki.).

Zadanie 2.. Na podstawie ćw.. Question from @Rucki77 - Szkoła podstawowa - Polski85% Na podstawie zamieszczonych fragmentów pisarzy starożytnych i nowożytnych, wiedzy z kultury antycznej oraz treści zamieszczonych w materiale ikonograficznym, przedstaw zarys mitu o Prometeuszu jego symbolikę i wyjaśnij, w czym tkwi fenomen niesłabnTemat: Przerzutnia i średniówka w wierszu.. Charakterystyka bohaterów .5. Przyjrzyj się poszczególnym grupom społecznym zamieszkującym ośrodek.. Wykonaj zad.. Głoska to najmniejszy dający się usłyszeć dźwięk mowy.. Proszę aby to było dobrze napisane :) :D Fragment : Dwa wozy polskiej policji wracają do domu , a nas przejmuje osiem policyjnych volvo z Wilna .. rozdział i początki świata, początki słowa.. Jaki obraz Polski wyłania się .Wyjaśnij, na czym polega "tragiczność" tego utworu.. Świat Quo vadis - przygotuj plakat w dowolnym programie: np.Zapoznaj się z informacjami na temat okoliczników, które umieszczone zostały w niebieskich ramkach s. 272-273. a. Najpopularniejsi polscy sportowcy i ich osiągnięcia.. Temat: Między bezpieczeństwem a wolnością-poznajemy fragmenty utworu "Heban" Ryszarda Kapuścińskiego.przytacza informacje z odpowiednich fragmentów przeczytanego tekstu, zwłaszcza ..

Zapisuje spostrzeżenia w formie notatki słownej i graficznej.

wypowiedzi, rozpoznaje nastrój słuchanych komunikatów odróżnia informacje ważne od mniej ważnych na podstawie słuchanego tekstu tworzy samodzielną notatkę: pisze plan .Dostrzegasz kontrast między światem pogańskim a chrześcijańskim ukazanym w lekturze.. Samogłoski: a, e, i, o, u, y, ą ,ę.. Wpisz dp rubryk odpowiednie nagłówki.. Uzasadnia swoje .Wykonajcie notatkę w dowolnej formie (mapa myśli, notatka graficzna, notatka w punktach) o tym, jak wizyty duchów wpłynęły na postępowanie Scrooge'a.. Opisuje postać przymiotnikami złożonymi .. Jedziemy szybciej - litewska szosa jest szersza , a tutejsi kierowcy bardziej karni .Szukasz prac z przedmiotu język polski?. 2010-06-13 11:58:34; W formie wypowiedzi kilkuzdaniowej odpowiedz na pytanie: "Czy słusznie adasia Cisowskiego nazwano szatanem"?. Na podstawie gry, wiadomości z całej lektury przygotuj notatkę w dowolnej formie.. Tworzy notatkę na temat postawy osoby mówiącej w wierszu z wykorzystaniem podanego słownictwa .. Tutaj znajdziesz największa bazę wypracowań, konspektów, streszczeń i pomocy szkolnych w Polsce.. Rozmowa z mężem i przekonanie go do zabicia Dunkana.. 19.05.20 Temat: Okoilczniki - ćwiczenia.. Redaguje notatkę.. Zadanie 2.. 4/157 napisz w zeszycie notatkę na temat przeczytanego tekstu.. Skorzystajcie z SJP i Słownika wyrazów obcych.Moi drodzy, na początku zapiszcie w zeszycie notatkę.. Pomocnicze określenia znajdziesz w ćw.. Kryteria szczegółowe.. Co bohater zrobił, aby zmienić swoje życie.. Każdy z nas dąży w swoim życiu do osiągnięcia jak największego sukcesu, jak najlepszej pozycji społecznej, do pozostawienia po sobie .Przeczytaj informacje o Cyprianie Kamilu Norwidzie.. Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.Sporządź notatkę w dowolnej formie np. schematu lub w punktach na temat thomasa alvy edisona Odpowiedź Guest Lubił się uczyć sam i niechętnie przyswajał wiadomości, które próbował mu wpajać nauczyciel.W dowolnej formie sporządź notatkę, która pomoże ci przygotować wypowiedź na jeden z wymienionych tematów..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt