Testy z samorządu terytorialnego

Pobierz

Test zawiera 15 pytań dotyczących tematu "samorzą terytorialny".samorząd terytorialny - Test.. Pobierz.. Jednostkom samorządu terytorialnego zapewnia się udział w dochodach publicznych odpowiednio do przypadających im zadań.. a) wójt b) rada powiatu c) zarząd powiatu d) prezydent kraju e) zarząd województwa 3) Kto .Podmiotem samorządu terytorialnego jest społeczność lokalna.. Materiał sporządzony na podstawie slajdów.. Samorząd terytorialny TEST 13678 Views 08 listopada, 2013 WOS TESTY redakcja Samorząd terytorialny 1.. Ustrój terytorialny i regionalny d.. TESTY Z PRAWA .. 7,462 rozwiązania.. Administrację terytorialną tworzy tylko administracja samorządowa56,367 rozwiązań.. sejm i senatPoniżej znajdą Państwo 10 przykładowych pytań wykorzystywanych w różnych testach wiedzy, które odbyły się w ostatnim czasie w Urząd Miasta Poznania.. Po wyborze odpowiedzi na pytanie wyświetlana jest podstawa prawna wraz z przytoczeniem jej pełnej treści.Sam określasz z ilu pytań ma składać się Twój test.Test z WOSu.. akt prawa miejscowego.. TESTY Z UMIEJĘTNOŚCI .. Wybierz właściwe sformułowaniea.. Zadania własne gminy to .. answer choicesSamorząd terytorialny to sposób organizacji lokalnych społeczności, który pozwala im, w pewnym zakresie, na samodzielne decydowanie o realizacji zadań, jakie powierza im państwo - co pomagać budować społeczeństwo obywatelskie..

... Download: Zagadnienia na egzamin z samorządu terytorialnego.doc.

TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.Dziś, 21 czerwca br. w gmachu KPRM odbyło się posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, któremu współprzewodniczyli wiceminister Paweł Szefernaker i starosta poznański Jan Grabkowski.. Powiat ………………………………………………………………………………………………………… III.. W drugiej części wiceminister Maciej .Test zawiera pytania z przedmiotu Podstawy prawa administracyjnego dla słuchaczy I semestru szkół policealnych na kierunku Technik Administracji - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmastera .. Nawet jeśli prawo wyraźnie nie nakazuje gminom podejmowania określonych działań1.. Przeczytaj poradnik rozwiązywania testów umiejętności.. Test:Ustrój Samorządu Terytorialnego wszystkie 3 grupySamorząd terytorialny w Polsce" Statystyki zestawu: Ocena: 7 Zagłosowało: 64 Moje statystyki: nie jesteś zalogowany Zestaw ostatnio rozwiązywany przez: ..

Źródła dochodów jednostek samorządu terytorialnego są określone w ustawie.

Nadzór nad działalnością organów samorządu terytorialnego w zakresie gospodarki finansowej sprawuje: Komisja .Funkcje Rola samorządu terytorialnego w rozwoju odnawialnych źródeł energii - Mariusz Szyrski Specyfikacje Rola samorządu terytorialnego w rozwoju odnawialnych źródeł energii - Mariusz Szyrski i opis można znaleźć na stronach w katalogu lub bezpośrednio na stronie inbook.pl , gdzie można od razu kupić ten produkt za 88 zł.1.. 1) Jakimi terenami zarządzają w Polsce organy samorządowe?. samorzad terytorialny wyklad, Administracja-notatki WSPol, ustrój samorządu terytorialnego.Do struktur samorządu terytorialnego NIE NALEŻY.. answer choices powiat gmina rejon województwo Question 5 30 seconds Q.. Tylko geniusz kreatywności rozwiąże tę (prostą).. 22,410 rozwiązań.. 3,858 rozwiązań.. TESTY Z ZAGADNIEŃ NIEPRAWNYCH .. Po wyborze odpowiedzi na pytanie wyświetlana jest podstawa prawna wraz z przytoczeniem jej pełnej treści.Sam określasz z ilu pytań ma składać się Twój test.Plik Zagadnienia na egzamin z samorządu terytorialnego.doc na koncie użytkownika franka1523 • folder Testy • Data dodania: 11 sty 2012.. Przyporządkuj jednostkom terytorialnym odpowiednie organy władzy.. ustawa.. Sprawdź czy umiesz już wszystko na zbliżający się sprawdzian z wiedzy o społeczeństwie (WOS)..

porozumienie organu jednostki samorządu terytorialnego z organem administracji rządowej.

Dochodami jednostek samorządu terytorialnego są ich dochody własne oraz subwencje ogólne i dotacje celowe z budżetu państwa.. Ustrój Samorządu Terytorialnego wszystkie 3 grupy.. Historia Europy - czy skojarzysz osobę z ważnym.. 56,615 rozwiązań.Test demo Samorząd terytorialny zawiera pytania jednokrotnego wyboru.. Argentyński quiz wiedzy ogólnej - sprawdzisz się?. Jaka jest struktura samorządu terytorialnego w Polsce i jakie on ma zadania?USTRÓJ SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO - PRZYKŁADOWE TESTY NA ZAJĘCIA.. Doskonała pomoc przy nauce do egzaminów państwowych, egzaminów na studiach oraz kolokwiów.. W Polsce (zaznacz właściwe odpowiedzi) a.. Województwo …………………………………………………………………………………………….TEST WIELOKROTNEGO WYBORU: SAMORZĄD TERYTORIALNY (FINANSE) Realizacja zadań własnych gminy: finansowana jest zasadniczo z dotacji celowych przekazywanych przez administrację publiczną finansowana jest zasadniczo z dochodów własnych i subwencji ogólnej nadzorowana jest jedynie w oparciu o kryterium legalności nadzorowana jest w oparciu o kryterium legalności, rzetelności, celowości i gospodarnościTest, który zweryfikuje Twoją wiedzę na temat samorządu terytorialnego i jego zadań.. Doskonała pomoc przy nauce do egzaminów państwowych, egzaminów na studiach oraz kolokwiów..

Ustawa o dochodach jednostek samorządu terytorialnego zawiera pytania jednokrotnego wyboru.

Budżety jednostek samorządu terytorialnegoKonstytucja RP wskazuje, że jednostki samorządu terytorialnego wykonują tzw. zadania własne, czyli zadania publiczne służące zaspokajaniu potrzeb wspólnoty samorządowej.Ponadto, ustawa może zlecić jednostkom samorządu terytorialnego wykonywanie innych zadań publicznych, jeżeli wynika to z uzasadnionych potrzeb państwa.Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego.. Pierwszą część obrad, w której uczestniczył premier Mateusz Morawiecki poświęcono finansowaniu jednostek samorządu terytorialnego.. Zdobycie 7 punktów na 10 będzie dużym sukcesem!. Poniżej znajdą Państwo 10 przykładowych pytań wykorzystywanych w różnych testach wiedzy, które odbyły się w.Gmina jako podstawowa jednostka samorządu terytorialnego odpowiada za wszystkie sprawy o zasięgu lokalnym, które - zgodnie z założeniami ustawy o samorządzie gminnym - mogą się przysłużyć "zaspokojeniu zbiorowych potrzeb wspólnoty".. Dodaj go jako pierwszy!Publikujemy autentyczne pytania z egzaminów przeprowadzonych w stołecznym samorządzie.. Test wiedzy jest jednym z etapów postępowania.prawo samorz-du teryt I, WSAP Ostrołęka, III semestr, Ustrój samorządu terytorialnego.. Kontakt Polityka prywatności Regulamin .. a) gminami, powiatami, województwami b) krajowe c) międzynarodowe d) tylko powiatowe e) szkolnymi f) tylko gminami 2) Kto jest organem wykonawczym na terenie powiatu?. Ilość pytań: 69 Rozwiązywany: 11764 razy Fiszki Powtórzenie Nauka Rozwiąż test.. Zadania gminy dzielą się na własne i zlecone b. W województwie są władze samorządowe i rządowe c.. 0.0 / 5 (0 głosów) Komentarze: Nie ma jeszcze żadnego komentarza.. Jego ideą jest decentralizacja władzy państwowej i działanie bliżej obywatela, dzięki czemu łatwiej jest realizować specyficzne interesy społeczeństwa lokalnego.Plik Testy z odpowiedziami.docx na koncie użytkownika Rafaeo1 • folder Finanse samorządu terytorialnego M.Jastrzębska • Data dodania: 6 lut 2019 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.TESTY Z LAT UBIEGŁYCH .. TESTY Z WIEDZY.. Tryb przekazywania i sposób wykonywania zadań zleconych określa: statut jednostki samorządu terytorialnego..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt