Lektura doktor dolittle i jego zwierzęta test

Pobierz

Wykreował go Hugh Lofting, brytyjski pisarz żyjący w latach .. - …… Pies odnalazł rudego rybaka po zapachu tabaki.. "O krasnoludkach i sierotce Marysi" - test 3.. Rozwiąż test zawierający 18 pytań i sprawdź Swoją wiedzę.. Niestety Twoja przygoda z lekturą "Doktor Dolittle i jego zwierzęta" nie zakończyła się dobrze.. Pierwszy tom zatytułowany "Doktor Dolittle i jego zwierzęta" zapoczątkował całą serię o przygodach niezwykłego lekarza, liczącą łącznie 14 pozycji.Doktor pozyskał jeszcze nowe zwierzęta - małpkę Czi-Czi i krokodyla.. Poprzez postać wzorowego weterynarza, mającego świetny kontakt zarówno z ludźmi, jak i wszelkimi innymi stworzeniami, powieść uświadamia nam jak ważne jest bycie.Hugh Lofting Doktor Dolittle i jego zwierzęta Pobieranie Książek, Ebook - Pdf, Doc, Mobi Doktor Dolittle nie tylko kocha zwierzęta.. Doktor Dolittle i jego zwierzęta.Zwierzęta Doktora Dolittle - Oficjalny Zwiastun.. Aby przeobraził swój dom w pensjonat.. Sprawdź się!. Burmistrz miasta.Jakiej rady udzielił doktorowi człowiek handlujący karmą dla kotów?. — zawołała.. Czego potrzebował koń, który przybył do doktora Dolittle?. tekst dla 3 klasistów.. Sprawdź czy pamiętasz najważniejsze wydarzenia, postaci i ich przygody.. Kto przekonał doktora do tego, aby zaczął leczyć zwierzęta?. Wykaz lektur i terminy ich przerabiania.doc.. Doktor od początku leczył zwierzęta..

"Doktor Dolittle i jego zwierzęta".

Czas jest nieokreślony, co jest charakterystyczne dla baśni.Doktor Dolittle i jego zwierzęta Hugh Lofting.. Małpka poinformowała o chorobie małp w Afryce.. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - "pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a.. "Doktor Dolittle i jego zwierzęta" to pozytywny utwór, którego przesłanie dotyczy relacji pomiędzy człowiekiem a zwierzęciem.. Aby po połowie zainwestował wraz z nim w tkalnię.. Kondyc a ludzka, Zwierzęta, Rozum, Głupota.. Aby porzucił leczenie ludzi i zajął się raczej leczeniem zwierząt.. test znajomosci lektury doktor dolittle i jego zwierzeta.klucz-DOKTOR DOLITTLE I JEGO ZWIERZĘTA.doc.. Kim była Polinezja?. Autorem książki jest Hugh Lofting.. Jeszcze nie rozwiązywałeś/aś tego testu.. Znajdziesz pod tym linkiem: Czas i miejsce akcji - to pomoże Ci lepiej zrozumieć dzieło.. Włącz dostęp do 9881 filmów premium.. Od kiedy papuga Polinezja nauczyła go języka zwierząt, przestaje leczyć ludzi, by poświęcić się wyłącznie leczeniu zwierząt i niesieniu im pomocy.Doktor Dolittle i jego zwierzęta Autor: Hugh Lofting Tłumaczenie: Wanda Kragen Czyta: Tadeusz Ross Kategoria: Dla dzieci .. Doktor Dolittle i jego zwierzęta - Lektura Szkolna MP3 do słuchania (Audiobook Mp3) Pobierz pełna wersję audiobooka: ..

Doktor Dolittle i jego zwierzęta.

Doktora Dolittle znałam jedynie z filmu w reżyserii Betty Thomas z 1998 roku, który był luźną fantazją na temat powieści Hugh Loftinga.Utwór "Doktor Dolittle i jego zwierzęta" opublikowany zostały w 1920 r. Jego powstanie było wynikiem przemyśleń autora, który służył w wojsku podczas I wojny światowej.. Z geograi też była lepsza od nie ednego człowieka.. Kto jest autorem lektury "Doktor Dolittle i jego zwierzęta"?. Miał przykrą przygodę morską, gdyż statek zderzył się ze skałą i zatonął.Masz problem ze zrozumieniem utworu Doktor Dolittle i jego zwierzęta?. 3.Doktor Dolittle leczył : a- dzikie zwierzęta z ZOO b- dzieci c- początkowo ludzi ,a potem tylko zwierzęta.. Wkrótce po wielu przygotowaniach z ulubionymi zwierzętami wyruszył on w wielką podróż.. W każdym momencie możesz zrezygnować.. (15 KB) Pobierz.. b) Polinezja tłumaczyła doktorowi, co mówią zwierzęta.. "Doktor Dolittle i jego zwierzęta" - test 1.- ….. Doktor Dolittle leczył tylko zwierzęta…… Pasażerem na gapę na statku była mała myszka.. — Właśnie dostałam wiadomość od kuzyna z Ayki.Powtórz najważniejsze wiadomości z lektury "Doktor Dolittle i jego zwierzęta" H. Loftinga i przygotuj się do lekcji języka polskiego..

Test - hit tygodnia.Doktor Dolittle i jego zwierzęta.

Najmłodsi czytelnicy z Podbrzezia, Zujun oraz Oddziału Nauczania Początkowego w Pikieliszkach Podbrzeskiego Gimnazjum im.. Aby wyjechał z Anglii i zaczął od nowa gdzie indziej.klasa 3 Lektury.. Doktor od początku leczył ludzi.. Kto zaproponował Janowi zostanie lekarzem dla zwierząt?. Doktor Jan Dolittle - to wielki uczony i przyjaciel zwierząt, a lektury napisane przez Hugh Loftinga o przygodach tego słynnego doktora są.Strona główna.. Po zapoznaniu się z kolejnymi trzymającymi czytelnika w napięciu przygodami zawartymi w powieści "Doktor Dolittle i jego zwierzęta", test z lektury szkolnej dzieci zdadzą celująco.. "Doktor Dolittle i jego zwierzęta" to lektura sugerowana dla klasy 2.. Zapraszamy!Test sprawdzający znajomość treści książki "Doktor Dolitlle i jego zwierzęta" Hugh Lofting.. c) nie rozumiał mowy zwierząt, lecz bardzo je kochał.Pytania sprawdzające z odpowiedziami z lektury "Doktor Dolittle i jego zwierzęta" | tekst nr 33199.. Zawiera pytania zamknięte.. "Doktor Dolittle i jego zwierzęta" - kim są bohaterowie?. 3 Dedykuję tę opowieść wszystkim dzieciom młodym wiekiem i sercem.. Dlaczego ludzie przestali leczyć się u doktora Dolittle?. Doktor Dolittle i jego zwierzęta.. Zwierzęta były dla bohatera bardzo ważne.. 1085 ocen i 56 recenzji.. Test sprawdzający znajomość lektury O Krasnoludkach i .doc..

Maria Konopnicka.Doktor Dolittle i jego zwierzęta.

Na wypadek rozbieżności w tłumaczeniach utworu informujemy, iż zadania zostały opracowane w oparciu o przekład Marii Ewy Letki.Doktor Dolittle to znana postać doktora, który rozumiał mowę zwierząt.. Rozwiąż test ».. Jan Brzechwa.. Co doktor i zwierzęta robili po powrocie z podróży?2 Hugh Lofting DOKTOR DOLITTLE I JEGO ZWIERZĘTA Opowieść o życiu doktora w domowym zaciszu oraz niezwykłych przygodach w dalekich krainach Przełożyła Beata Adamczyk.. Lektury.. Krystyna Frąckowiak miejscowość: Jarocin dział: Szkoła.. 4.Ludzie przestali przychodzić do doktora ze swoimi zwierzętami ,ponieważ Kto jest autorem książki "Doktor Dolittle i jego zwierzęta"?. Doktor i jego zwierzęta cygańskim wozem podróżują także po całym świecie.. Na pierwszym planie opowieści o doktorze Dolittle króluje świat zwierzęcy..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt