Do poniższych słów dopisz wyrazy o podobnym znaczeniu rozpoczynające się na literę u

Pobierz

2/193 .Do podanych słów dopisz wyrazy które zbudowane śa przy uzyciu tego samego morfemu rdzennego i są częsci rodziny danego wyrazu Np: Balet- baletowy, baletnica, baletki, baletmistrz a)śpiewak b)pisać c)słodycze d)kwiat e)droga .. tory mam nadzieję , że pomogłam nie jestem jeszcze na tym poziomie więc nie wiem , czy dobrze :) Dodaj .Lista wszystkich opisanych haseł krzyżówkowych oraz słów i wyrazów ze słownika języka polskiego pasujących do opisu WYRAZ LUB GRUPA WYRAZÓW (O WSPÓLNEJ DEFINICJI SŁOWNIKOWEJ) O ZNACZENIU ZBLIŻONYM DO INNEGO WYRAZU LUB GRUPY WYRAZÓW.. gra,puzzle.Język polski Do poniższych słów dopisz wyrazy o podobnym znaczeniu rozpoczynające się literą u. Prezent,dar,odwrót,wycofanie się,wakacje, wypoczynek, przyjęcie, biesiada, marynarka, płaszcz, droga, szosa, porozumienie, zobowiązanie, gra, puzzle Plis szybko daje naj Do poniższych słów dopisz wyrazy o podobnym znaczeniu rozpoczynające się literą u.Do poniższych słów dopisz wyrazy o podobnym znaczeniu rozpoczynające się literą ,,u'' odwrót,wycofanie się-.. przyjecie,biesiada.. Do każdego wyrazu z lewego słupka dopisz wyraz o znaczeniu przeciwnym z prawego słupka.słaby lekkiczysty .. Bartek polecił mi do przeczytania ciekawą książkę o motylach.. bagno, błoto,moczar, trzęsawisko.. niebo, skrzydła, władza, Gabriel-.. Ułóż zdania złożone z podanymi w ćw.1 przymiotnikami..

Dopisz do podanych wyrazów:a) wyrazy pokrewne; b) bliskoznaczne.

Błękitna krew - arystokratyczne pochodzenie.. W yrazy pokrewne: bagno, za-bagniony, bagnisty.311.. Imiona w zmienionej formie zapisz obok: Franek Zenek Maciek Marek Marian Bolesław .Nazwij czasowniki o podobnym znaczeniu.. Mieć duszę na ramieniu - bać się.. porozumienie, zobowiązanie-.. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodać.. DirtySong odwrót - unik;Nov 20, 2021Oct 5, 2021Zobacz 2 odpowiedzi na zadanie: Do podanych niżej słów dopisz wyrazy o podobnym znaczeniu.Do podanych wyrazów dopisz słowa o podobnym znaczeniu z rz po spółgłoskach.Dla ułatwienia zapisano pierwsze litery wyrazów.. Niech te zdania odnoszą się do bohaterów z lektur .5\ Wypisz w kolejności alfabetycznej wyrazy z u z ćw.. • Wiatr: wicher, wichura, tajfun, orkan; • Niepogoda: słota, szaruga, plucha, chlapa; Mimo bliskości znaczenia wyrazy te różni natężenie cechy lub subiektywna postawa mówiącego względem treści wypowiedzi.. Tym razem zajmę się zagadnieniem, które z czystym sumieniem można określić jako elementarne.. 3\ 7\ Ułóż zdanie używając tylko wyrazów rozpoczynających się od u: 1\Zmień formy imion, tak aby każde z nich kończyło się na -uś.. Odpowiedz.. 2010-03-26 13:07:35Synonimy są najliczniejszą grupą wyrazów o podobnym, bliskim znaczeniu, nazywamy je więc wyrazami bliskoznacznymi..

1/ 6\ Wypisz w kolejności alfabetycznej wyrazy z u z ćw.

Szkoła - zapytaj eksperta (1554) Szkoła - zapytaj eksperta (1554) Wszystkie (1554) Język angielski (821) Język .4 Zadanie 7.. Do poniższych słów dopisz wyrazy o podobnym znaczeniu rozpoczynające się literą u. Prezent,dar,odwrót,wycofanie się,wakacje, wypoczynek, przyjęcie, biesiada, marynarka, płaszcz, droga, szosa, porozumienie, zobowiązanie, gra, puzzle31.01.2017 Polski Szkoła podstawowa rozwiązane Do poniższych słów dopisz wyrazy o podobnym znaczeniu rozpoczynające się literą u. wakacje,wypoczynek- Reklama Odpowiedź 5.0 /5 5 lauraleira wakacje, wypoczynek - urlop dzięki Szukasz opracowanych krok po kroku rozwiązań zadań z przedmiotu Polski?. Question from @Seba000555 - Szkoła podstawowa - Polski.. porozumienie,zobowiazanie.. Do podanych przymiotników dopisz ich antonimy, czyli wyrazy o przeciwstawnym znaczeniu: flegmatyczny - ponury - spontaniczny - chytry - małomówny - wyrachowany - nieśmiały - tchórzliwy - skryty - elegancki - Ćw.2.. przyjęcie, biesiada-.. Prosze o szybkie odpowiedzi na dzisiaj!.

Przepisz zdania, zastępując wyróżniony wyraz innym, o podobnym znaczeniu.

0.Mieć głowę na karku - być mądrym, sprytnym, rozsądnym.. ułatwiać- słabo- gęsty- wróg-Szkola edukacja.. pomieszczenie, busynek, dokumenty, zbiór-.. puszcza- walczyć- bezwzględnie- unikalny- Dopisz do każdego wyrazu dwa wyrazy o przeciwstawnym znaczeniu.. droga,szosa.. dom, wnętrze, plan, projekt-.. Wzór: chowa się — skrywa się.. • związek zgody - zachodzi wówczas, gdy wyraz określany (nadrzędny) i określający (podrzędny) występują w tej samej formie gramatycznej (ten sam przypadek, liczba, rodzaj); wyrazy "zgadzają się" ze sobą do tego stopnia .Dopisz do każdego wyrazu dwa wyrazy o podobnym znaczeniu.. Question from @782377602 - Szkoła podstawowa - Polski1.Do podanych wyrazów dopisz wyrazy pokrewne ,które uzasadniają pisownie h i ch słychać,wąchać, łańcuch, popłoch, strach,gmachy,piechotą, prochownia,ropucha,monarchia,puch,orzech,druh,wahanie,błahy,wataha .. a następnie przedstaw w punktach argumenty, którymi można się posłużyć do uzasadnienia.. +0 pkt.. Wszystkie pytania; Sondy&Ankiety; Kategorie .. Do podanych wyrazów dopisz wyrazy o znaczeniu przeciwnym (nie używajnapisz opowiadanie z dialogiem jak spędziłam zeszłoroczne wakacje potrzebuje na jutro weronikakol200ow4cng October 2020 | 0 Replies krzyżówka i reszta zadańZwiązki wyrazowe, czyli wyrazy łączące się w stosunku podrzędnym: zgody, rządu i przynależności..

2009-11-10 19:42:55 Do podanych słów dopisz czasowniki tak, aby utworzyć poprawne wyrażenia.

I chociaż jest ono omawiane już na wczesnym etapie edukacji, okazuje się, że istnieje zapotrzebowanie, by wspomnieć o nim również w tym miejscu, zwłaszcza że jego nieznajomość lub znajomość niepełna w praktyce .Ćw.. Zadanie 8.. Szukać guza - narażać się na niebezpieczeństwo, na przykrości.. Szukać wiatru w polu - o kimś lub o czymś nie dającym się odnaleźć.. człowiek, historia, badacz, wykopaliska-.. gęste zarośla walczyć-bić się, pojedynkować się bezwzględnie-nieugięcie, mimo wszystko unikalny-wyjątkowy, jedyny .Do podanych wyrazów dopisz po 3 wyrazy pokrewne.. Mama kupiła 4 m materiału na zasłony.jeden metr materiału kosztował 15 zł mama podała do kasy dwa banknoty ; 50-złotowy i 20-złotowy.ile reszty otrzymała mama?Do podanych wyrazów dopisz po dwa wyrazy o znaczeniu przeciwnym skorzystaj ze w przyjaciel-nie przyjaciel- wróg słaby prędko pracować prawda mówić.. Motyle występują we wszystkich barwach, jakie tylko można sobie wyobrazić.. marynarka,plaszcz.. Synonimy różnią się odcieniem znaczeniowym oraz barwą uczuciową.ocean, wyspy, skupisko-.. 1 ocena Najlepsza odp: 100%.. STRONA GŁÓWNA-----HASŁA DO KRZYŻÓWEK ZAKOŃCZONE NA.. SŁOWA DO SCRABBLE SYNONIMY .Głoski i litery..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt