Olimpiada wiedzy konsumenckiej testy

Pobierz

Ile wynosi całkowity zysk z produktu C przedstawionego w pytaniu 48?. Organizatorem konkursu był Powiatowy Rzecznik Konsumentów oraz Starostwo Powiatowego w Pleszewie.. 14 marca - w przeddzień Światowego Dnia Konsumenta, 25 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu konińskiego przystąpiło do egzaminu sprawdzającego wiedzę konsumencką.. W związku z dużym zainteresowaniem wyżej wymienioną olimpiadą oraz wieloma mailami, które od dłuższego czasu do mnie docierają, postanowiłem zebrać zadawane w nich pytania i udzielić ponownie odpowiedzi, tym razem w postaci uzupełniającego artykułu.Test z wiedzy konsumenckiej Uczniowie z kaliskich szkół ponadpodstawowych biorą udział w powiatowych eliminacjach do XVI Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej.. - To niezbędna wiedza, która przyda wam się w życiu, podkreślał Jacek Klimaszewski, Wicestarosta Czarnkowsko-Trzcianecki.Maja Szczygieł ze Złotowa została zwyciężczynią V Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej, którą współorganizowała Delegatura Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Poznaniu wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego, Klubem Poznańskiej Federacji Konsumentów, Wielkopolskim Inspektoratem Inspekcji Handlowej w Poznaniu, miejskimi i powiatowymi .XII Wielkopolska Olimpiada Wiedzy Konsumenckiej na szczeblu powiatowym odbyła się w Zespole Szkół Usługowo-Gospodarczych w Pleszewie..

Podczas konkursu uczniowie rozwiązywali testy.

Olimpiada będzie składać się z dwóch etapów: powiatowego (test internetowy jednokrotnego wyboru z pytaniami otwartymi), który odbędzie się nie później niż do 30 marca 2018 r. oraz .Świętokrzyski Wojewódzki Inspektor Inspekcji Handlowej Marcin Bęben serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w drugiej edycji Świętokrzyskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej.. a) przyłączenie się do istniejącego biznesu, b) uruchomienie biznesu i jednocześnie praca na etacie, c) włączenie się w istniejący biznes rodzinny,Ustala się termin konkursu wojewódzkiego Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej .. Jej celem jest zwiększenie poziomu edukacji w zakresie .Jun 6, 2022Szesnastu uczestników przystąpiło do etapu powiatowego XII Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej.. Zamknij [x] Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności i wykorzystywania plików cookies w .Olimpiada Wiedzy Konsumenckiej.. Tylko jedna z podanych odpowiedzi jest prawidłowa!. 1) Konsument w polskim ustawodawstwie to: a) każdy klient dokonujący zakupu.. O zakwalifikowanie się do kolejnego etapu walczy 35 uczestników Czytaj więcej » 25 maja 2022Mar 17, 2021Olimpiada Wiedzy Konsumenckiej jest adresowana do uczniów poznańskich szkół licealnych i techników..

Jej celem jest propagowanie wiedzy na temat praw i obowiązków konsumentów oraz przedsiębiorców.

Uczennice ZSZ w Gostyniu w gronie laureatów i wyróżnionych jubileuszowej XV Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy KonsumenckiejZnamy już wyniki II Świętokrzyskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej, w której brali udział nasi uczniowie kl. IV, III Technik Ekonomista oraz Kl. III Technik Handlowiec.. Pisemny test ze znajomości podstawowych akt .W Zespole Szkół im.. na dzień 16 marca 2009. r. W konkursie wojewódzkim, na podstawie wyników testów pisemnych, wyłania się dziesięciu laureatów.. c) osoba kupująca coś na rachunek firmy.. Sprawdź się!Hasłem przewodnim Olimpiady jest: "Zdobądź wiedzę i poznaj swoje prawa konsumenckie".. Olimpiada jest skierowana do uczniów szkół ponadpodstawowych na terenie województwa świętokrzyskiego.. M. Kopernika odbył się finał miejski XV Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej im.. Elżbiety Połczyńskiej zorganizowanej przez Biuro Miejskiego Rzecznika …Pytania testowe Eliminacje szkolne - V edycja (09/10) Pytanie nr 1 Które z zachowań nie jest zalecane dla początkującego biznesmena chcącego zmniejszyć ryzyko niepowodzenia swojego przedsięwzięcia?. b) osoba dokonująca zakupu w celu nie związanym z działalnością gospodarczą.. Olimpiada będzie składać się z dwóch etapów: powiatowego (test internetowy jednokrotnego wyboru z pytaniami otwartymi), który odbędzie się nie później niż do 31 grudnia 2019 r. oraz wojewódzkiego (test pisemny jednokrotnego wyboru z pytaniami otwartymi), który odbędzie się nie później niż do dnia 29 lutego 2020..

W Starostwie Powiatowym w Czarnkowie, przedstawiciele pięciu szkół ponadgimnazjalnych, pisali test z wiedzy o prawach konsumenta.

a) udzielać kredytów, b) udzielać pożyczek pieniężnych, c) pośredniczyć w dokonywaniu przekazów pieniężnych, d) wykonywać operacji przy użyciu kart płatniczych.. Testy konkursowe zawierały łącznie 30 pytań ( 28 pytań zamkniętych z różnymi wariantami odpowiedzi i 2 pytań otwartych- opisowych).Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności w pytaniach i odpowiedziach.. Konkurs obejmował szeroki zakres pojęć oraz ustaw dotyczących praw konsumenta oraz ochrony konkurencji.Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Kielcach zaprasza do udziału w pierwszej edycji Świętokrzyskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej.. Pytania nie były łatwe, bo nikt z uczestników nie zdobył maksymalnej liczby punktów.. Honorowy patronat nad .Rafał Tulisz, Marta Ratajczyk i Ewa Pietrowska będą reprezentować powiat koniński w Finale X Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej.. Dnia 8 czerwca odbył się drugi etap XVI Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej, do którego zakwalifikowały się dwie osoby z naszej szkoły - Martyna Przedwojska oraz Magdalena Woźniak.. Laureat, który uzyskał największą liczbę punktów jest zwycięzcą Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej w .Pytania testowe Eliminacje szkolne - III edycja (07/08) Pytanie nr 1 Których usług nie mogą oferować swoim klientom przedsiębiorstwa niebędące bankami?.

Organizatorzy przygotowali testy z 53 pytaniami z zakresu: ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów ...Apr 28, 2022May 26, 2022Zobacz najciekawsze publikacje na temat: olimpiady wiedzy konsumenckiej.

Tylko jedna z podanych odpowiedzi jest prawidłowa!. 2) Towar zakupiony w sklepie .Testy interaktywne..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt