Kto znalazł latawiec dzieci w pustyni iw puszczy

Pobierz

8.leżącego na południe od Abisynii.. Przed zachodem słońca wszyscy ujrzeli w oddali osobną górę, o której mówił .Najbardziej rozpowszechnionym sposobem przesyłania wiadomości pod koniec XIX wieku, czyli w czasie, w którym zostało osadzone W pustyni i w puszczy, było pisanie listów i wysyłanie ich pocztą.. List trzeba było włożyć do koperty, napisać na niej adres osoby, do której ma trafić, i przykleić odpowiedni znaczek.Klasa 6 c język polski środa, 18 listopada 2020 r. Na dzisiejszych dwugodzinnych zajęciach języka polskiego pracujemy w dalszym ciągu z treścią lektury pt. "W pustyni i w puszczy".Na pierwszej lekcji wykonasz zadania związane z wydarzeniami, które miały miejsce podczas wędrówki Stasia i Nel po Afryce.W pustyni i w puszczy DRAFT.. A. geograf Linde B. Nasibu C. Glen i Clary D. Rawilson i Tarkowski 17.. Staś rzucił się na niego, za co spotkała go jeszcze surowsza chłosta.. Z kolei latawce z informacją o ich położeniu puszcza Staś podczas silnego wiatru - monsunu.. Kto znalazł latawiec dzieci?. Jakie zdanie napisał Staś na latawcach?. Niestety Gebhr znalazł porzucone rękawiczki Nel i za karę uderzył dziewczynkę biczem.. Głównym motywem jest wędrówka dwójki dzieci - Stasia i Nel - przez afrykański kontynent, najpierw przez pustynię, a potem puszczę.. W pustyni i w puszcz i jak by ktoś jeszcze wiedział to 15..

Kto znalazł latawiec dzieci?

Z czego zrobione były latawce puszczane przez dzieci?. a) Henryk Sienkiewicz b) Bolesław Prus c) Adam Mickiewicz d) Juliusz Słowacki 2) Gdzie rozpoczyna się akcja powieści?. Przyroda nieożywiona,a) Saba b) lew 24) Staś wpadł na pomysł lepienia latawcy po to: a) by Nel się nie nudziła b) wzbudzić szacunek do Kalego i Mei c) by wysłać wiadomość o miejscu znajdowania się Stasia i Nel 25) Staś na cześć podróżnika Lindego nazwał a) górą b) baobab c) rzekę d) strumień 26) Kto uratował dzieci przed śmiercią z .. (2/2) Spotkanie ze słoniem - opis przygody, Henryk Sienkiewicz - W pustyni i w puszczy - streszczenie i opracowanie lektury.. Powieść była pierwotnie wydana w odcinkach w latach 1910 - 1911 w Kurier Warszawski i, z minimalnym opóźnieniem w stosunku do Słowa, także w Dzienniku Poznańskim .W pustyni i w puszczy jest powieścią podróżniczo-przygodową.. Ich ojcowie.. Proszą o spieszną pomoc.. Turyści .W pustyni i w puszczy - Test.. Mimo próśb chłopca Idrys ani myślał ich uwolnić.List Nel do swojego ojca na podstawie książki "W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza.. Bohaterowie wyruszyli w dalszą podroż, tak jak radził nieboszczyk.. Dzieci musiały wracać, ponieważ spadły pierwsze krople deszczu.. 6. Podaj trzy fakty, które miały miejsce podczas pobytu dzieci w Omdurmanie i Chartumie..

... Kto znalazł latawiec dzieci?

Głównymi bohaterami są Polak - Staś Tarkowski oraz jego przyjaciółka - Angielka Nel Rawlison.. "Dobry uczynek - to Kali zjeść lwa, zły uczynek - to .W lekturze Pustyni i w puszczy na co Nel chorowała 2011-03-23 15:01:32 Proszę napiszcie charakterystyke Nel z pustyni i w puszczy 2010-11-15 22:22:07 Nel dane osobowę, rodzina, wygląd, w pustyni i w puszczy ?. Niezwłocznie wyruszyli na poszukiwania, by w końcu odnaleźć europejskie dzieci na pustyni i ocalić im życie.. Staś pokazał mi jak się robi latawce z pęcherzyków ryb i patyków.W pustyni i w puszczy - powieść dla młodzieży z 1911 roku autorstwa Henryka Sienkiewicza.. by bazawiedzy237.. Obydwoje dzieci samotnie wychowuja ojcowie.W pustyni i w puszczy - streszczenie szczegółowe.. Dokładniejszy niż streszczenie :) Liczba pytań: 89.. Czy latawce robione przez Nel okazały się przydatne?. .W pustyni i w puszczy DRAFT.. Latawiec ten z rzędu pięćdziesiąty czwarty, puszczony jest z gór otaczających nieznane w geografii jezioro.. Od tego momentu rozpoczyna się ich wędrowka po piaskach pustyni i po puszczach Afryki.Dajcie odpowiedzi do testu z lektury W pustyni i w puszczy.. Z lwiej skóry.. To było przepiękne!. 1) King to nazwa a) psa b) słonia c) podróżnika d) lwa 2) Głównym z porywaczy dzieci był a) Kali b) Linde c) Fumba d) Idrys 3) Staś Tarkowski ma lat a) 15 b) 14 c) 13 d) 16 4) Nel Rawlinson ma lat a) 10 b) 8 c) 7 d) 11 5) Kali pochodzi z ludu a) Wa-hima b) M`Rua c) Faru d) Fumba 6) Nel jest z pochodzenia a .a) Znalazł w wiosce i kupił b) Dostał od podróżnika Linde c) Kupił na targu d) Dostał od Mahdiego w zamian za przysługę e) Wytworzył je z roślin f) Ukradł z wioski 7) Z czego dzieci robiły latawce?W pustyni i w puszczy ..

answer choicesStart studying W pustyni i w puszczy.

Kto odnalazł dzieci?. Kto odnalazł i uratował Stasia i Nel na pustyni (ostatni etap podróży)?. Mohammed-achmed (Mahdi)W pustyni i w puszczy - Test.. A.Na skutek intrygi, dzieci zostały porwane przez Arabów:Chamisa i Gebhra.. Z czego zrobione były latawce puszczane przez dzieci?. W jaki sposób dzieci wysyłały wiadomości o tym, że żyją i o miejscu swego pobytu?. Zbliżał się wieczór.. Opis testu: Szczegółowy test z lektury.. Kto porwał dzieci?. Podczas tej niebezpiecznej podróży bohaterów spotyka wiele ciekawych, ale i bardzo niebezpiecznych przygód.Zjawiska meteorologiczne "W pustyni i w puszczy" .. który ma postać świecącej kuli gazowej obserwowany przez przebywające na drzewie dzieci podczas burzy.. Oficerowie ekspedycji rządowej.. A. geograf Linde B. Nasibu C. Glen i Clary D. Rawilson i Tarkowski.. Kto .W którym kraju rozpoczyna się akcja powieści?. ale jak kiedyś obudził mnie szmer piasków i wyjrzałam z jaskini, by zobaczyć kto tak gwiżdże, ujrzałam piękny, różowiutki piasek.. Akcja książki "W pustyni i w puszczy" rozgrywa się pod koniec XIX wieku w Północno-Wschodniej Afryce.. Stanisław Tarkowski Pora dżdżysta dawno minęła.W pustyni i w puszczy - streszczenie szczegółowe.. a) w Polsce b) w Anglii c) w Egipcie d) w Sudanie 3. a) w Warszawie b) w Londynie c) w Port Saidzie d) w Chartumie 3) Ojcowie głównych bohaterów byli: a) archeologami b) inżynierami c) podróżnikami d .Przydatność 70% "W Pustyni i w Puszczy" streszczenie..

1) Kto jest autorem książki " W pustyni i w puszczy"?

Nim dobiegli do drzewa, lało już bardzo mocno i Nel przemokła do suchej nitki.. W jaki sposób dzieciom pomogło spotkanie z geografem Linde?. Z ubrań.. Poziom:W pustyni i w puszczy - Test.. Dzieci próbowały zostawiać ślady, aby ułatwić poszukiwaczom zadanie.. Z jakiego powodu Staś i Nel zostali porwani "W pustyni i w puszczy" to powieść: a) historyczna b) podróżniczo-przygodowa c) fantastyczna d) obyczajowa 2.. Mea przebrała dziewczynkę i zaczęła ją ogrzewać.W pustyni i w puszczy DRAFT.. Przedtem jeszcze uwolnili Kinga, który bardzo się przywiązał do wszystkich.. a) Polska b) Anglia c) Egipt d) Sudan 3.. Jak brzmiały słowa Kalego: A. a) w Port - Saidzie b) w Port - Sadzie c) El - Fajum 3) Kto zaplanował porwanie dzieci?Gdy wraz z liczną i sowicie zaopatrzoną ekspedycją rządową brali udział w wyprawie badawczej na górę Kilimandżaro, wówczas znaleźli latawiec z prośbą o natychmiastową pomoc.. Z jakiego powodu Staś i Nel zostali porwani?. Droga nie była aż tak męcząca, ponieważ było chłodno.. a) Polska b) Anglia c) Egipt d) Sudan 3.Test: W pustyni i w puszczy.. Szli wałem oddziela ącym wody eziora Menzaleh od kanału, przez który przepły-wał w te chwili, prowadzony przez pilota, duży parowiec angielski.. Kto znajdzie, niech da znać do Zarządu Kanału w Port Saidzie albo do kapitana Glena w Mombasie.. W którym kraju rozpoczyna się akcja powieści?. 1) Kto jest autorem powieści?. a) dla okupu b) na wymianę za jeńców c) na handel d) z zemsty 4.. "W pustyni i w puszczy" to powieść: a) historyczna b) podróżniczo-przygodowa c) fantastyczna d) obyczajowa 2.. W którym kraju rozpoczyna się akcja powieści?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt