Sprawdzian wojny i upadek rzeczypospolitej grupa b

Pobierz

Dzieje ludzkosci od zawsze byly powodem do dyskusji, w zwiazku z czym nie ma co sie dziwic, ze wciaz tak wiele osob dazy do jej odkrywania.. Postać wybierz spośród 0-5 p. podanych w ramce.Opis: Sprawdzian "Wojny i upadek Rzeczypospolitej" - test sprawdzający wiedzę - rozdział 3.. 1) Wojna północna toczyła się za panowania: a) Augusta II Mocnego b) Stanisława Augusta Poniatowskiego c) Jana III Sobieskiego d) Augusta III Sasa 2) August II Mocny i August III pochodzili z dynastii: a) Piastów b) Jagiellonów c) Sasów d) Andegawenów 3) Autorem rozprawy z propozycjami reform w .Przygotuj sie do klasowki i sprawdzianu.1 Sprawdzian IV Rozbiory i upadek Rzeczypospolitej GRUPA A Zadanie 1. drobnomieszczaństwo.. Bitwa pod Kircholmem miała charakter bitwy morskiej.. robotnicy (proletariat) e. chłopi.. Sprawdzian zawiera grupy A, B wraz z kartą odpowiedzi.. Materiały służące do samodzielnej weryfikacji stopnia opanowania zagadnień przez ucznia.Wojny i upadek Rzeczypospolitej Test podsumowujqcy rozdziat Ill Grupa A imiq i nazwisko data klasa Ulóž podane wydarzenia w porzqdku chronologicznym, wstawnjac w kratki na osi czasu litery oznaczajqce poszczególne wydarzenia.. Otocz kółkiem odpowiedź A albo B i jej dokończenie 1. lub 2.. AkademiaWojny i Upadek Rzeczypospolitej Sprawdzian Klasa 4 PDF .. polska i polacy w 20 wieku sprawdzian chomikuj grupa b,Oct 4, 2020Plik Wojny i upadek Rzeczypospolitej test rozdział III.pdf na koncie użytkownika viktus • folder rozdział III • Data dodania: 3 lis 2018 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Aug 5, 2021Question 1 30 seconds Q. Edit.Wielkie przemiany XIX wieku..

Wojny i upadek Rzeczpospolitej - powt.

Sprawdzian, który tutaj udostępniam dla klasy 4-tej dotyczy rozdziału III zatytułowanego Wojny i upadek .Klasa 4, dział 3 - Wojny i upadek Rzeczypospolitej.. 2) Osłabienie państwa wojnami w XVII wieku.. a) był królem b) był ministrem c) był prezydentem d) był kanclerzem e) był księdzem 3) Wiek XVI był też.Upadek Rzeczypospolitej - Test.. Oryginalne materiały pochodzą z książki Wczoraj i dziś dla klasy 4.. Bitwa pod Wiedniem była w roku: answer choices 1574 16831.. Ilość pytań: 30 Rozwiązywany: 5937 razy.. 3) Ograniczenie władzy królewskiej przez liczne przywileje szlacheckie.. II Rzeczpospolita .Rzeczypospolitej Sprawdzian.. Podaj nazwę grupy społecznej, której przedstawiciele wywodzili się z rycerstwa.. 3 Dopisz do każdego z wydarzenia postać historyczną z nim związaną.. inteligencja 2.Aug 5, 2021Sprawdzian zawiera grupy A, B wraz z kartą odpowiedzi.. Mam nadzieję, że przyda Ci się on.. Stosowana przez Polaków taktyka wojny podjazdowej polegała na atakach z zaskoczenia odosobnionych oddziałów szwedzkich i unikaniu starcia z głównymi siłami wroga.. Grupa B Tt 0-1 p. imię i nazwisko klasa data 1 Ułóż podane wydarzenia w porządku chronologicznym, wstawiając w kratki na osi czasu litery oznaczające poszczególne wydarzenia..

B. obroną Jasnej Góry, 2. wojny z Turcją.

sprawdziany pl. Tag: Wojny i upadek rzeczypospolitej sprawdzian KLASA 4II polowie XX wieku VII - Upadek komunizmu - swiat w nowej epoce.. A. bitwa pod Wiedniem B. utworzenie Legionów Polskich we .Sprawdzian, który przygotowałem, dotyczy działu Wojny i upadek Rzeczypospolitej.. Podział społeczeństwa na klasy społeczne.. (5 pkt) Wydarzenie historyczne Data (rok) a) bitwa pod Wiedniem b) wybuch powstania styczniowego c) uchwalenie Konstytucji 3 maja d) I rozbiór Polski e) rozpoczęcie potopu szwedzkiego Zad.. A. w bitwie pod Chocimiem, która miała miejsce w czasie 1. wojny ze Szwedami.. 7Dokończ zdanie.. 5) Ingerowanie sąsiednich mocarstw w wewnętrzne sprawy Rzeczypospolitej.W ciagu kilkunastu lat ludnosc panstwa w wyniku wojen, chorob i glodu zmniejszyla sie o 1/3.Sprawdzian IV Rozbiory i upadek Rzeczypospolitej GRUPA A Zadanie 1. patriotyzm, zdrada, Seweryn Rzewuski, Tadeusz Kosciuszko, Stanislaw Szczesny Potocki, zwolennicy Konstytucji 3 maja Zadanie 2.TerazWojny i upadek Rzeczypospolitej - Test 1) Złotym wiekiem w dziejach Rzeczypospolitej nazywamy: a) XV b) X c) XVI d) XX e) XVII 2) Jaką funkcję pełnił Jan Zamoyski (najważniejsza osoba w państwie po władcy)?. ziemiaństwo.. Zacznij od wydarzenia, do którego doszlo jako pierwszego..

- grupa testu A i B "Wspolnota narodowa" sprawdzian po dziale 4.

2.Plik wojny i upadek rzeczypospolitej sprawdzian klasa 4 chomikuj grupa b.pdf na koncie użytkownika kavitamarora • Data dodania: 18 lip 2020 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.1) Utrata pozycji Rzeczypospolitej na arenie międzynarodowej wskutek wojen w XVII wieku.. 8Skreśl w nawiasie błędne informacje, tak aby powstały zdania prawdziwe.0-3 p.Test podsumowujący III rozdział "Wojny i upadek Rzeczypospolitej" gr.. Przemiany społeczne w XIX wieku 1.. Napisz przy wydarzeniach historycznych odpowiednie daty (rok).. Jan Zamoyski - druga osoba po królu zadanie odpowiedź 1 C, B 2 a) postać z lewej strony - Jan Zamoyski, kanclerz postać z prawej strony - Stefan Batory, król b) Jan Matejko 3 F, P, F, P, P, F 4 Przykładowe wyjaśnienie:1. wojny ze Szwedami.. Ważną przyczyną sporów polsko-szwedzkich była rywalizacja w basenie Morza Bałtyckiego.. Zacznij od wydarzenia, do którego doszło jako pierwszego.. Grupa ta miała 0-1 p. liczne przywileje oraz wielki wpływ na władzę, na przykład od końca XVI wieku mogła wybierać króla.. WOJNY I UPADEK RZECZYPOSPOLITEJ III.. Sprawdzian z historii klasa 4 dział 3 - Wojny i upadek Rzeczypospolitej ..

która miała miejsce w czasie B. obroną Jasnej Góry, 8 2. wojny z Turcją.

Materiały służące do samodzielnej weryfikacji stopnia opanowania zagadnień przez ucznia.. platforma internetowa poświęcona w całości 25 rocznicy przemian demokratycznych w Polsce.Sprawdzian, historia XIX wieku .4.. Skreśl w nawiasie błędne informacje, tak aby powstały zdania prawdziwe.. Pobierz PDF Fiszki Powtórzenie Nauka Rozwiąż test.III.. P/F Grupa BGrupa ta miała 0-1 p. liczne przywileje oraz wielki wpływ na władzę, na przykład od końca XVI wieku mogła wybierać króla.. Wiek 20" (w tym testy i sprawdziany oraz klucze odpowiedzi):Sprawdzian i odpowiedzi do testu "Polska po II wojnie swiatowej" grupa testu A i B dla klasy 8..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt