Opowiadanie na podstawie mitów

Pobierz

- Zrobiłaś już matmę na jutro?. SCHEMAT WSPÓŁCZESNEJ WERSJI BAŚNI, LEGENDY, MITU LUB PRZYPOWIEŚCI 1.opowiadanie twórcze na podstawie mitu, w którym przedstawisz dalsze losy pary bohaterów.. Wyobraź sobie, że Prometeusz zdobył ogień w inny sposób niż ten, który poznałeś/poznałaś.. Uporządkować wiedzę o bohaterach (wygląd, cechy charakteru, sposób zachowania) Określić cechy charakterystyczne dla baśni lub legendy, do którego będzie nawiązanie w wypracowaniu.Piszemy opowiadanie odtwórcze na podstawie mitu o Dedalu i Ikarze 1.. Odczytaj w podręczniku na str. 269-270 "Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub .Kolejna odsłona twórczego opowiadania - tym razem na podstawie mitu lub przypowieści Notatka wizualna już na blogu w formacie pdf:.Przyjemna temperatura i bezchmurne niebo stanowiły .Przykładowe opowiadanie odtwórcze - wzór - opowiadanie odtwórcze na podstawie mitu o Dedalu i Ikarze.. Po zakończonej wypowiedzi stawiamy kolejny myślnik i piszemy, kto jest autorem słów.. 7 kwietnia (wtorek)Jun 19, 2020Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. Odrabiamy.pl.. Wyobraź sobie, że masz przygotować scenariusz gry komputerowej na podstawie przygód Heraklesa.. Napisz opowiadanie twórcze, w którym przedstawisz nową wersję tego mitu.Na dzisiejszej lekcji: dowiesz się, jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przy-powieści, przypomnisz sobie treść mitu o Heraklesie i przygotujesz scenariusz gry komputerowej według własnego pomysłu,..

Oprócz: Opowiadanie na podstawie mitu.

Był on bardzo bogaty i otoczony kręgami starodrzewu.. Słowa, które mogą być przydatne w takim opowiadaniu twórczym - słowa rozpoczynające opowiadanie: Gdy nastał wieczór…;Lekcja do podręcznika "Nowe słowa na start" About Press Copyright Contact us Creators Advertise Developers Terms Privacy Policy & Safety How YouTube works Test new features 2022 Google LLCStreszczenie najważniejszych mitów, na podstawie ,,Mitologii" Jana Parandowskiego.. posłuchaj→ Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. Z tarasu pałacowego rysował się widok na Korynt.Pewnego dnia Dedal i Ikar wzbili się w powietrze, spełnili odwieczne ludzkie sny o lataniu, byli pierwszymi lotnikami.. Niejako oddając głos postaciom, autor może posłużyć się mową .. ściągaj 9 90% 146 głosów MIT O SYZYFIE został w ,,Mitologii" Jana Parandowskiego umieszczony pośród legend korynckich.. Musi jednak zawierać charakterystyczne cechy gatunku : mitu(s.258) lub przypowieści (s.251).TEMAT: Redagujemy opowiadanie twórcze na podstawie wybranego mitu.. Cel lekcji: doskonalę umiejętność redagowania opowiadania twórczego *Ważne: - wymyślam inne wersje podanych mitów, - przypisuję określenia bohaterom mitów.. Patrząc na zamieszczone obrazki spróbuj opowiedzieć współczesną wersjęTo opowiadanie napisane na podstawie jakiegoś istniejącego już innego utworu- opowiadania, mitu , powieści itp. Ty musisz historię trochę wzbogacić, czasami dokończyć, dodać nowe szczegóły..

"Mit o Syzyfie" - opowiadanie odtwórcze.

Piszemy opowiadanie odtwórcze na podstawie mitu o Dedalu i Ikarze work Materiał nie spełnia wymogów WCAG, natomiast może być wykorzystywany jako materiał dydaktyczny.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach:Opowiadanie twórcze na podstawie baśni, legendy, mitu, przypowieści.. Takie opowiadanie może pojawić się na egzaminie dopiero w 2023 roku .Nov 29, 2021Nov 13, 2021Nov 27, 2021Temat: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.. Pamiętaj o budowie opowiadania oraz o limicie słów (minimum 100).. Uczeń potrafi: opowiedzieć treść mitu, zamieniać formy dialogowe na formę opowiadania,opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści- przedstawia wydarzenia i bohaterów znanych z mitologii lub Biblii przeniesionych w czasy współczesne.. Mieszkał on u szczytu góry zwanej Akrokoryntem, na której miał przepiękny pałac.. 5 porad, dzięki którym skrócisz swój czas odrabiania lekcji.Jak napisać takie opowiadanie?. W końcu promienie słoneczne roztopiły wosk, a nieroztropny Ikar wpadł do wody i zginął.Ojciec nie miał o niczym pojęcia, myślał, że obaj synowie dobrze się uczą.. Zwróć uwagę na poszczególne elementy : 3.. Opowiadanie uważane jest za dość łatwe do.. przeczytaj→ 1.. Polecenie: Wyobraź sobie, że Twój ulubiony bohater mitów przeniósł się do XXI wieku i razem z Tobą przeżył niesamowitą przygodę..

Napisz opowiadanie, nadaj tytuł swojemu tekstowi.

Tekst opowiadania wzbogacić można, wprowadzając do niego wypowiedzi bohaterów.. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. poleca głosów Syzyf był królem Koryntu.. Uczeń: wie, na czym polega pisanie opowiadania odtwórczego, zna mit o Dedalu i Ikarze, podaje definicję mitu.. cze 8, 2022 | Język polski, Szkoła podstawowa.. Jest to forma wypowiedzi, w której przedstawia się przygody bohaterów znanych z mitologii lub z Biblii np. przeniesione w czasy współczesne.. Najczęściej czytane.. Wypowiedź każdej osoby zaczynamy od myślnika i piszemy w nowej linii.. - zapytała Majka.. Syzyf był królem Koryntu , wiódł bardzo szczęśliwe życie, ponieważ jego ziemie były piękne i zasobne.Współczesna wersja baśni, legendy, mitu lub przypowieści ­ odmiana opowiadania twórczego, które przedstawia przygody przeniesionych w czasy współczesne bohaterów znanych z baśni, legend, mitów lub przypowieści.. Na co musisz zwrócić uwagę?Aby znaleźć interesują Cię ściągę, prace czy też wypracowanie na temat: Opowiadanie na podstawie mitu.. - Coś ty?. Bartosz postanowił odwiedzić brata i poważnie z nim porozmawiać.Wykorzystaj baśń, legendę, mit lub przypowieść w sposób twórczy - wymyśl nową historię i przenieś ją w czasy współczesne.. Należy przypomnieć sobie baśń lub legendę o której mowa w temacie wypracowania..

Przeanalizuj przykładowe opowiadanie.

Rzeczywiście zbliżał się koniec semestru, a on nie uzyskał żadnych zaliczeń.. Zapoznaj się z zasadami redagowania opowiadania: 2.. Zadbaj jednak o to, aby Twoje opowiadanie nawiązywało do podstawowego utworu - np. zachowaj główne cechy bohaterów, odwołaj się w wypracowaniu do przełomowych wydarzeń z utworu.Dzięki dialogom opowiadanie będzie dynamiczne, ciekawe.. Uwzględnia cechy charakterystyczne gatunku, do którego się odnosi.. Jedynie Bartosz przeczuwał, że z Michałem dzieje się coś niedobrego.. Obserwuj na Instagramie.. A niby kiedy miałam zrobić?Lekcja dotyczy mitu o Dedalu i Ikarze.. Cele lekcji a) Wiadomości .. Aplikacje dostępne w RegulaminWspółczesna wersja mitu to odmiana opowiadania twórczego, w którym musimy wykazać się znajomością określonego mitu.. Zadanie nie powinno być trudne, jesli znasz dobrze utwór, na podstawie , którego piszesz opowiadanie odtwórcze.. Opowiadanie z dialogiem.. Kryteria sukcesu podaję niżej.. Przykład: Spotkałyśmy się pod kasztanowcem..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt