Streszczenie pinokia pytania

Pobierz

POMOCY!. Pozostały jeszcze do wystrugania nogi i stopy.. Wróżka ratuje pajacyka.. Zaledwie D Ŝeppetto dorobił mu nogi, uczuł kopni ęcie w sam koniec nosa.ROZPOZNAJ ISTOTNE MYŚLI I FAKTY.. Pinokio natomiast .. niechętnie wypił gorzkie lekarstwo i na pytanie Wróżki, co właściwie mu się przydarzyło, że skończył wisząc samotnie na drzewie .Pinokio - Carlo Collodi - streszczenie-- Muzyka w tle: Carpe Diem Kevin MacLeod (incompetech.com) na licencji CC 3.0 w różnych opracowaniach widuje się różne formy pisowni imienia ojca Pinokia: Geppetto, Dżepetto, Dżeppetto.. pani mnie zabije jak na jutro tego nie napisze .. 23.Kolejne tarapaty (wpadnięcie w pułapkę dla kur, spotkanie węża, zamknięcie w więzieniu po zgłoszeniu kradzieży pieniędzy).. Spotkanie z lisem i kotem.. (rósł mu nos) 4. w co się zamienił pinokio pod koniec książki?. Zawiera nieodpowiednie treści?. Rozdział XI.. (wieloryb) 6.jak pinokio traktował ojca?. Pewnego dnia stolarz Majster Antonio, nazywany ze względu na wygląd nosa Majstrem Wiśnią znalazł kawałek drewna.. Pajacyk miał długie nogi, na których nosił trzewiki z kory drzewnej.. 2.Pytania z GG (4540) Wszystkie (4540) Nowe (0) Regionalne (38070) Regionalne (38070) .. Streszczenie pinokia.. Wzruszył się losem Pinokia, lecz zażądał, by zamiast niego wrzucić do ognia Arlekina - baranek musiał zostać upieczony.Pinokio - streszczenie szczegółowe..

( w chłopca) 5.co połknęło pinokia na morzu?

Gdy dotarł do źródła dźwięków zobaczył drewniany budynek, na którym widniał napis: .2.co pinokio zrobił z elementarzem?. 20.Ponowne spotkanie lisa i kota.. 21.Zakopanie pieniędzy w ziemi.. Od nich usłyszał, że Dżeppetto przez cały poprzedni dzień wyczekiwał powrotu swego synka ze szkoły.Oskarżył Pinokia o przerwanie przedstawienia, a wieczorem chciał wrzucić go do ognia, by szybciej upiec baranka.. Jeszcze nie jeste ś wyko ńczony, a ju Ŝ uchybiasz swojemu ojcu!. PODSTAWOWE INFORMACJE JtfJest formą przet i tkt/ k i ditwarzania tekstu/wykonywania działań na tktekście.. (źle) Pinokio sprzedaje elementarz, żeby kupić bilet na przedstawienie.. Dopasuj strzałkami podane cechy Pinokia do odpowiednich podpisów (0-5p) nieposłuszny, niegrzeczny, troskliwy, pracowity, leniwy, zdolny do poświęceń, samolubny, naiwny, mądry, prawdomówny Zalety Pinokia Wady Pinokia 13.. Kiedy już osuszył się na brzegu, dowiedział się od delfina, że Gepetta pożarł wielki rybopies.. Streszczenie wydarzeń w lekturze "Pinokio" 1.. Dżepetto naprawia Pinokia i wysyła go do szkoły.. Po drodze do szkoły Pinokio planował, że dzięki nauce będzie bogaty i kupi ojcu złoty surdut.. Zatrzymał go dopiero karabinier (czyli policjant).. Stolarz Wisienka podczas strugania krzesła zauważył, że kawałek drewna mówi .3.. Ubranie było z papieru w kwiatki.W końcu Pinokio uczy się dobrze zachowywać i w nagrodę zostaje zmieniony w prawdziwego chłopca..

pozdro ;)Pinokio - streszczenie szczegółowe.

Quiz w Poczekalni.. Reżyser tylko wyglądał groźnie, ale faktycznie nie był taki zły.. Początkowo nie mógł w to uwierzyć.W Teatrze Marionetek ODPOWIEDZI 1 a 2 b 3 b 4 a 5 a 6 b 7 a 8 b 9 b 10 b 11 a 12 b 13 b 14 a 15 a 16 b 17 a 18 a 19 b 20 b 21 b 22 a 23 c 24 a 25 Ponumeruj według kolejności przygody Pinokia: 6.. Pajacyk poszedł w głąb lądu i dotarł do wioskiGeneza.. Postać Pinokia pojawiała się w wielu filmach animowanych, serialach oraz przedstawieniach teatralnych.. Rozdział XI.. Z lektury wynika pouczenie "Szanuj swoich rodziców i opiekuj się nimi!. 25.Ojciec pożarty przez rybopsa.jak nigdy jeszcze w Ŝyciu; zwracaj ąc si ę w ko ńcu do Pinokia, powiedział: — Hultajski synku!. 29 Obserwuj autora Zobacz profil .O pinokiu - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmastera12.. Pinokia osadzono w więzieniu, bo a) ukradziono mu pieniądze b) okradł z pieniędzy lisa .Oskarżył Pinokia o przerwanie przedstawienia, a wieczorem chciał wrzucić go do ognia, by szybciej upiec baranka.. Wszystko co trzeba wiedzieć o utworze Pinokio Carlo Collodiego .19.Uratowanie Pinokia przez wróżkę..

Zrób ten quiz i zobacz jak dobrze znasz pinokia.

Gdy zabrał się do pracy przy nim (miała to być noga do stołu) usłyszał, że drewno przemawia dziecięcym głosem.. Szukaj.. "Pinokio" streszczenie > Pinokio płynął całą noc, aż nad ranem ujrzał wyspę.. Dżepetto wypływa w poszukiwaniu Pinokia.. Zrób ten quiz i zobacz jak dobrze znasz pinokia.. // odp.Tutaj znajdziecie odpowiedzi na nurtujące Was pytania dotyczące powieści Syzyfowe Prace.. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - "pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.Zawiera bardzo szczegółowe streszczenie oraz drugie skrócone .Carlo Collodi to włoski pisarz i dziennikarz, znany przede wszystkim ze stworzenia postaci Pinokia.. We wnętrzu rekina.. Reżyser tylko wyglądał groźnie, ale faktycznie nie był taki zły.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, genezę dzieła, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń, analizę problematyki utworu oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.Wydanie Pinokia kompletne bez skrótów i cięć w treści.. Pinokio ożywa,…Całował Pinokia i natychmiast zapomniał o tym, że nie dalej jak rano okazał się on nieznośnym nikczemnikiem, a za swoje spalone stopy sam sobie właściwie może podziękować..

(źle)Zrób ten quiz i zobacz jak dobrze znasz pinokia.

Możecie też zadawać nowe używając formularza kontaktowego.CZYM JEST STRESZCZENIE?CZYM JEST STRESZCZENIE?. Gdy Dżepetto nauczył Pinokia chodzić, ten natychmiast uciekł z domu.. Pinokio sprzedaje podręcznik i idzie do cyrku.. Nos Pinokia wydłużał się zawsze wtedy, gdy chłopiec: a) kłamał b) za dużo zjadł c) śpiewał d) myślał 14.. Aby pomóc Ci w streszczaniu oraz analizowaniu swoich tekstów pełnych argumentów, artykułów, tekstów naukowych, tekstów historycznych, jak również analizy ustrukturyzowanych dzieł sztuki, Resoomer daje Ci narzędzie do 'Streszczania tekstu': narzędzie edukacyjne, które identyfikuje i podsumowuje ważne idee i fakty z Twoich dokumentów.Pinokio - streszczenie utworu Carlo Collodiego - strona 2.. "Pinokio to mały pajac, którego wyrzeźbił Dżepetto.Mieszkali oni w małej, ubogiej chatce, klepiąc biedę.. Szachrajstwo lisa i kota.. Wzruszył się losem Pinokia, lecz zażądał, by zamiast niego wrzucić do ognia Arlekina - baranek musiał zostać upieczony.. W ćwiczeniach przyjęliśmy formę: Dżepetto.. Pinokio w więzieniu.. Gdy Dżepetto zaczął grozić pajacowi, że policzy się z nim za takie zachowanie w domu, wszyscy okrzyknęli go brutalem, a karabinier zamknął go w więzieniu.Nazajutrz Ogniojad wezwał Pinokia i zapytał o Dżeppetta, a dowiedziawszy się o biedzie staruszka i o sprzedanym kaftanie, dał mu pięć złotych cekinów i kazał jak najszybciej wrócić do domu.. Powieść "Pinokio" ukazywała się w odcinkach od 1881 do 1883 roku.. 24.Wieść o poszukiwaniach Pinokia przez ojca.. Sprawdzamy znajomość tekstu - Prawda czy fałsz?. Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Sprawdzamy znajomość tekstu - Rozsypanka zdaniowa // odp.. Książka "Pinokio" została napisana przez włoskiego dziennikarza, polityka i powieściopisarza, Carlo Collodiego.Początkowo opublikowano ją w prasie w latach .Nie była to jednak pełna wersja przygód niezwykłego pajacyka, jaką dzisiaj znamy - kończyła się bowiem śmiercią Pinokia, powieszonego przez rozbójników (czyli zawierała pierwsze piętnaście .Pinokio - streszczenie utworu Carlo Collodiego.. Quizy Os. .. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Powieszenie Pinokia.. 22.Kradzież pieniędzy.. Usłyszał jednak dźwięk piszczałek i zdecydował, że nauka nie ucieknie.. W drodze powrotnej Pinokio spotkał Lisa, który udawał kulawego, i Kota, który udawał ślepego.. Źle, mój chłopcze, bardzo źle!. ( sprzedał żeby kupić bilet do teatru) 3.jakie zmiany na ciele pajaca zachodziły gdy kłamał?. Pinokio wraz ze ślepym kotem i kulawym lisem doszli do miasta: a) Głupkowo b) Cekinowo c) Chwytajcymbałów d) Chwytajgłupków 15.. Polega na takim przekształceniu tekstu, że radykalnie zmniejszona zostajjje objętość tekstu (standardowa długość to 10% tekstu wyjściowego) przy zachowaniu zasadniczej myśli..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt