Plan nauczania technik żywienia i usług gastronomicznych

Pobierz

wynika z tygodniowego rozkładu zajęć w pięcioletnim technikum oraz ze szkolnego planu nauczania w klasach czteroletniego technikum funkcjonujących w pięcioletnim technikum.. To zakłady dietetyki, restauracje, hotele, sale na których odbywają się wesela czy przyjęcia, a także firmy cateringowe.. Informatyka 3 14.Oferta edukacyjna na rok szkolny 2022/2023 TECHNIK ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH Innowacja pedagogiczna: Dietetyka i aktywność ruchowa Gotowanie to sztuka, która oddziaływuje na wszystkie zmysły człowieka, to pasja tworzenia i kreowania odnosząca się do zmysłu smaku, wzroku, węchu, dotyku, słuchu.Szkolny plan nauczania 2019/2020 TECHNIKUM Zawód: technik żywienia i usług gastronomicznych, symbol: 343404 Podbudowa programowa: gimnazjum Kwalifikacje: K1 - Przygotowanie i wydawanie dań (HGT.02) K2 - Organizacja żywienia i usług gastronomicznych (HGT.12) Lp Obowiązkowe zajęcia edukacyjne Klasa I II III IV I II I II I II I II .Szkolny plan nauczania w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych technik żywienia i usług gastronomicznych 343404 Kwalikacje wyodrębnione w zawodzie: HGT.02.. Plastyka 1 5.. Posiada te same umiejętności, które potrzebne są w pracy kucharza.. Jest to także zawód przyszłościowy.Usługi gastronomiczne Podręcznik Technik żywienia i usług gastronomicznych - Podręcznik przeznaczony do kształcenia w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych..

klasa 1 technik żywienia i usług gastronomicznych.

Uczestniczysz w praktykach zawodowych oraz stażach zagranicznych i krajowych w .May 4, 2022Technik żywienia i usług gastronomicznych planuje produkcję i ustala asortyment potraw, dokonuje oceny jakości półproduktów i wyrobów gotowych, organizuje usługi gastronomiczne, zarządza lokalami gastronomicznymi, obsługuje klientów i nadzoruje prace zespołu.. Autor: Joanna Duda, Sebastian Krzywda: Segment: Kształcenie zawodowe: Branża: Branża gastronomiczna .Technik żywienia i usług gastronomicznych.. Obejmuje tematy dotyczące działalności usługowej zakładów gastronomicznych, marketingu i .Feb 22, 2022 Zajęcia odbywają się w weekendy (sobota, niedziela), średnio co dwa tygodnie.. Kierunek daje możliwość samorealizacji i rozwijania pasji poprzez uczestnictwo w kursach/ stażach branżowych, projektach unijnych.. Ponadto wykonuje zadania zawodowe związane z planowaniem i ocenianiem żywienia, organizowaniem i wykonywaniem usług.Technik żywienia i usług gastronomicznych to wymagający zawód, który pozwala na pracę w wielu miejscach związanych z gastronomią.. Przedstawia zagadnienia z zakresu trzeciej części kwalifikacji T.15 (Planowanie i wykonywanie usług gastronomicznych).. Posiada te same umiejętności, które potrzebne są w pracy kucharza.. Dzięki specjalności influencer kulinarny zgłębisz podstawy food design .KWALIFIKACJE WYODRĘBNIONE W ZAWODZIE: HGT.02..

... Technik żywienia i usług gastronomicznych.

Wiedza o społeczeństwie 2 7.. Praca: Po ukończeniu możesz pracować w dowolnym podmiocie gospodarczym .Układanie diet, umiejętne sporządzanie potraw zgodnie z zasadami racjonalnego żywienia, estetyczne ich podanie i prawidłowa obsługa konsumenta to tylko część treści, na które kładziemy nacisk w procesie uczenia i realizacji usług gastronomicznych.. Doskonalenie podstaw programowych kTechnik żywienia i usług gastronomicznych jest nowym i bardzo atrakcyjnym zawodem na rynku pracy w Polsce, a także w krajach Unii Europejskiej.. Zawód technik żywienia i usług gastronomicznych Technik żywienia i usług gastronomicznych jest przygotowany do sporządzania potraw i napojów.. Kierunek ten w roku szkolnym 2021/2022 będzie wzbogacony nauką o żywieniu człowieka, dietetyką.Technik żywienia i usług gastronomicznych to kierunek adresowany do osób chcących realizować swoje pasje kulinarne i poznawać tajniki sztuki kulinarnej, lubiących kontakt z ludźmi i dbających o zdrowy tryb życia..

K2 - HGT.12.Organizqacja żywienia i usług gastronomicznych.

Kierunek ten w roku szkolnym 2021/2022 będzie wzbogacony nauką o żywieniu człowieka, dietetyką.Układanie diet, umiejętne sporządzanie potraw zgodnie z zasadami racjonalnego żywienia, estetyczne ich podanie i prawidłowa obsługa konsumenta to tylko część treści, na które kładziemy nacisk w procesie uczenia i realizacji usług gastronomicznych.. Strona główna; REKRUTACJA 2022/2023; Technikum nr 4; .. ORE - kształcenie zawodowe; Szkolny plan nauczania w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych; Szkolny plan nauczania.. Ponadto wykonuje zadania zawodowe związane z planowaniem i ocenianiem żywienia, organizowaniem i wykonywaniem usług.W programie nauczania dla zawodu technik żywienia i usług gastronomicznych uwzględniono przedmioty ogólnokształcące: biologia (lub chemia) i język obcy nowożytny, których nauka odbywać się będzie na poziomie rozszerzonym oraz uwzględniono przedmiot historia i społeczeństwo, jako przedmiot uzupełniający.. Przygotowanie i wydawanie dań Plan kwalifikacyjnego kursu zawodowego HGT.12.. Fizyka 3 12.. Obowiązkowe zajęcia edukacyjne i zajęcia z wychowawcą Tygodniowy wymiar godzin w klasie Razem w pięcioletnim okresie nauczania Liczba godzin w pięcioletnim okresie nauczaniaa/ Zakres podstawowy I II III IV V Sem I Sem IIPlan nauczania dla zawodu technik żywienia i usług gastronomicznych według reformy 2017 r. Zobacz, jakie jeszcze materiały i pomoce dydaktyczne przygotowaliśmy dla Ciebie: LekcjeScenariusze lekcji Technik żywienia i usług gastronomicznych / Kucharz..

K2 - Organizacja żywienia i usług gastronomicznych (T.15.)

CELE KSZTAŁCENIA Absolwent szkoły prowadzącej kształcenie w .Technik żywienia i usług gastronomicznych jest przygotowany do sporządzania potraw i napojów.. Podstawy żywienia i gastronomii Efekty kształcenia Kryteria weryfikacji Uczeń: Uczeń: 1) charakteryzuje produkty i ich zastosowanie w gastronomii 1) rozróżnia produkty podstawowe stosowane w gastronomii 2) rozpoznaje smak i wygląd ziół świeżych i suszonych 3) rozpoznaje przyprawy po smaku, zapachu i wyglądzieTechnik żywienia i usług gastronomicznych Okres nauki: 5 lat Technik żywienia i usług gastronomicznych to zawód idealny dla osób interesujących się sztuką kulinarną.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!. Lp.Przygotowanie i wydawanie dań.. Przygotowanie i wydawanie dań HGT.12 Organizacja żywienia i usług gastronomicznych nauczysz się sporządzać potrawy kuchni polskiej, w tym kuchni regionalnych i innych narodówTechnik żywienia i usług gastronomicznych jest przygotowany do sporządzania potraw i napojów.. Matematyka 5 13.. To masa możliwości, dlatego coraz więcej osób decyduje się na kształcenie w tym kierunku.. Program jest .TECHNIK ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH nauczane przedmioty Nazwa przedmiotu Czas nauki 1.. Organizacja żywienia i usług gastronomicznych wynosi 227 h Liczba modułów: 8 Kurs do pobrania (plik w formacie mbz, Moodle 2.6)Jul 24, 2021- organizowanie żywienia i usług gastronomicznych, m.in.: planowanie i ocenianie żywienia, organizowanie produkcji żywności, planowanie i organizowanie usług gastronomicznych, wykonywanie czynności porządkowych, rozliczanie sprzętu, zastawy i bielizny stołowej po wykonaniu usług gastronomicznych itp.;HGT.02.2.. Posiada te same umiejętności, które potrzebne są w pracy kucharza.. Minimalna liczba godzin kształcenia na kursie umiejętności zawodowych z zakresu T.15.. Język niemiecki 5 4.. Ponadto wykonuje zadania zawodowe związane z planowaniem i ocenianiem żywienia, organizowaniem i wykonywaniem usług.Organizacja żywienia i usług gastronomicznych wynosi 300 h (forma stacjonarna) lub 210 h (forma zaoczna).. Chemia 3 11.. Linki; Webmaster; Wsparcie techniczne; Informacje o .3. obowiązuje w kl. I Lp .. Przykładowy szkolny plan nauczania*/przedmiotowe kształcenie zawodowe/ Typ szkoły: Technikum - 4-letni okres nauczania /1/ Zawód: technik żywienia i usług gastronomicznych; symbol 343404 Podbudowa programowa: gimnazjum Kwalifikacje: K1 - Sporządzanie potraw i napojów (T.6.). Język polski 5 2.. Organizacja żywienia i usług gastronomicznych Plan kwalifikacyjnego kursu zawodowego Czas trwania nauki - 3 semestry..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt