Plan ramowy równoważniki zdań

Pobierz

Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Podpis W CELU PRZYGOTOWANIA RAMOWEGO PLANU WYPOWIEDZI NALEŻY: •budować krótkie zdania i równoważniki zdań, •zapisywać w planie wszystkie istotne informacje, trudne terminy,1.. M - Pytania i odpowiedzi - Język polski.. 2012-05-20 16:49:40Marti4 Ten plan wydarzeń jest w sam raz na moje zadanie domowe.. 2013-05-27 19:30:43; Napisz plan ramowy wydarzeń w formie równoważnikach :) Proszę .Równoważniki zdań występują także w wypowiedzeniach złożonych - przykład: To źle, że nie odrobiłeś lekcji.. Pytania i odpowiedzi.. Kolejność prezentowanych treści.. Wilk atakuje pierwszy .III.. 3 - numerujemy obrazki zgodnie z kolejnością zdarzeń i podpisujemy je ; Ćwiczenia do lektury "Katarynka" ćw.. Ramowy plan zdarzeń to spisane w punktach najważniejsze wydarzenia przedstawione w tekście.. Puszysty śnieg na ulicach.. 2012-02-16 19:02:26 Nadaj poszczególnym akapitom tytuły w formie pytań lub równoważników zdań 2011-10-23 16:27:48 Czy mógłbym prosić o przekształcenie równoważników zdań na zdania.. Wnioski.. 2012-03-30 13:21:24; Ułóż w formie równoważników zdań plan wydarzeń do baśni "Paluszek".. Pierwsza w kolejce po słodycze.. odpowiedz doładuj komentarze.. Spotkanie strzelca z piękną dziewczyną..

2009-02-28 00:20:57 Przekształć zdania na równoważniki zdań .

Planeta Małego Księcia 3.. Dzieciństwo pilota 2.. Polega na oddzielaniu przecinkiem równoważnika od innych części zdania: Idąc ulicą, zachowywali się hałaśliwie.. Propozycja zamieszkania razem.. Dedal tęskni za ojczyzną i po skończeniu pracy prosi króla o pozwolenie opuszczenia Krety.. 2.Pewnego dnia dowiedziała się , że pewien rybak łowi ryby w Bałtyku.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:2.. 1.Zamieszkanie macochy z Kopciuszkiem.. Materiały pomocnicze.. Dzisiaj odbyła się pierwsza lekcja języka hiszpańskiego.. Nie można sobie było pozwolić na dowolność.. Spotkanie Małego Księcia ze żmiją 13. .. Zastosuj równoważniki .Zadanie: ułóż ramowy plan wydarzeń legendy quot o lechu,czechu i rusie quot równoważniki zdań Rozwiązanie: 1 wyruszenie braci w drogę 2 poszukanie ziemi na swój kraj 3 rozłączenie się braci 4Masz problem ze zrozumieniem utworu Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi?. 6.Władca burz .Warto natomiast stosować równoważniki zdań lub krótkie, hasłowe zdania w formie wypunktowanej punkt po punkcie liście.. Nasza choinka jest sztuczna.. 2010-10-11 19:29:25Ułóż ramowy plan wydarzeń opowiadania "Pod arsenałem" A.Kamińskiego 2010-04-15 17:41:56; Jak ułożyć plan wydarzeń z równoważników zdań 10 pkt.. Jak przygotowujesz się do dyktanda?. Czwarty dorosły - bankier 9..

Plan wydarzeń ramowy to równoważniki zdań czy zdania z czasownikami??

Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Odrzucenie prop4.. Słownik języka polskiego PWN.. Zapisz trzypunktowy plan, zawierający trzy najważniejsze wydarzenia utworu (bądź konsekwentny - stosuj albo zdania, albo równoważniki zdań): Sporządź szczegółowy plan wydarzeń losów Orfeusza stosuj równoważniki zdań lub pojedyncze słowa - Plan wydarzeń: 1.. 3 - tworzymy plan wydarzeń w formie wypunktowanej notatki Koszalin - Spór o graniczną miedzę: ćw.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Podkreśl równoważniki zdań.. Spotkanie z królem 6.. 2011-02-25 16:40:58 Jak ułożyć plan wydarzeń z równoważników zdań 10 pkt.. Więcej informacji.. plan wydarzeń do przekształcenia: 1.W pałacu na dnie morza mieszkała królowa Jurota.. Po przeczytaniu lub w trakcie czytania warto również tuż obok napisać odpowiedzi i wskazówki (w nawiasach) ułatwiające organizację wypowiedzi.Czy poda mi ktoś 9 przykładów zdań z "will" w formie pytającej?. Zredaguj plan swojej pracy w pięciu punktach.. 3.Królowa chciała ukarać młodego śmiałka.. Opuszczenie swojej planety przez Małego Księcia i początek podróży 5.. 3.Rozpacz kopciuszka.. W planie ważna jest konsekwencja - forma punktów musi być stała (zawiadomienia, zdania, równoważniki zdań, wyrazy).Ogólna zasada interpunkcji dla zdań złożonych z imiesłowowym równoważnikiem zdania..

2a - uzupełniamy plan wydarzeń, wykorzystując podane równoważniki zdań ćw.

W funkcji równoważników zdań mogą wystąpić także bezokoliczniki w zdaniach złożonych: Widać, jak zza chmur wynurza się słońce.. Sprzedaż biletów rozpocznie się w poniedziałek.. Określenie problemu.. W planie szczegółowym podpunkty muszą się zawierać w punktach.. Plan ramowy można zapisać na trzy sposoby: Sposób I - za pomocą zdań, np. 1.. Plan wydarzeń Żony Modnej Ignacy Krasicki Żona modna plan wydarze ń Plan .Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. 2.Ogłoszenie o wielkim balu.. Treść sprawdzona.. Po co pisać plan?Plan wydarzeń zamienię na równoważniki zdań 2011-03-25 16:14:41 Co to ramowy plan wydarzeń ?. Premium .Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Przecinek stawia się nawet wówczas, gdy równoważnik ten jest jednym wyrazem bez określeń: Idąc, rozmawiali.Ramowy plan wydarzeń - W pustyni i w puszczy, Henryk Sienkiewicz - W pustyni i w puszczy - streszczenie i opracowanie lekturyPlan ma sens tylko wtedy, kiedy jest konsekwentny..

Może być ramowy (główne wydarzenia) lub szczegółowy (dokładniejszy).

Latarnik i jego latarnia 10. imiesłowowy równoważnik zdania «równoważnik zdania zawierający imiesłów nieodmienny» równoważnik zdania «wyraz lub grupa wyrazów formalnie nietworzące zdania, pełniące jednak tę samą funkcję co zdanie»plan wydarzeń - rozwiązanie zadania.. Podróż przez pustynię ićw.. Wszystkie punkty musisz zapisać w takiej samej formie (zawiadomienia, zdania, równoważniki zdań, wyrazy).. 5.Młodzi obiecali sobie miłość , wierność i codzienne spotkania.. Planeta siódma - Ziemia - dłuższy pobyt 12.. Minos król Krety zatrudnia Dedala do wykonania labiryntu.. Dzisiaj wykorzystamy wiedzę o zdaniach i równoważnikach zdań do zredagowania planu zdarzeń.. Ramowy plan wypowiedzi: 1.. Rozwiązania zadań.. 2009-06-01 14:54:37 Proszę o napisanie planu wydarzeń równoważnikiem zdań .. Świnki postanawiają budować trzy domy.. Zobacz: PlanElementy świata przedstawionego: a) czas akcji: noc, koniec lata, początek jesieni b) miejsce akcji: "Na dzikich brzegach jeziora", "Pod tym się widzą modrzewiem" c) bohaterowie: realistyczni: - młodzieniec - strzelec fantastyczni: - dziewczyna - nimfa Plan wydarzeń 1.. 2012-03-30 13:21:24Plan jest to sporządzony w chronologicznym porządku spis najważniejszych wydarzeń utrzymany w jednorodnej formie - czyli albo w formie równoważników (preferowana przez polonistów!. Znajdziesz pod tym linkiem: Plan wydarzeń - to pomoże Ci lepiej zrozumieć dzieło.W planie ramowym powinny się znajdować: 1)Temat prezentacji; 2)Wstęp z podpunktem/podpunktami w równoważnikach zdań, pokazujących co chcesz pokazać we wstępie do prezentacji; 3)Rozwinięcie z kilkoma/kilkunastoma podpunktami w równoważnikach zdań podpowiadających Ci o czym masz w danej kolejności mówić;Plan wydarzeń jest zapisem najistotniejszych wydarzeń w utworze.. Rozzłoszczony Minos nie zgadza się i zamyka Dedala i jego syna Ikara w wieży.1.. 4.Jurata zakochała się w mężczyżnie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt